Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Ako používať novú funkciu XLOOKUP v Exceli

25 februára @ 10:00 - 11:00

Ikona Excel

Office 365 dostáva priebežne nové funkcie v mesačných alebo polročných aktualizáciách podľa nastavenia organizácie. Excel takto dostal novú funkciu XLOOKUP, ktorá robí niečo podobné ako populárna funkcia Vlookup. Má však viac možností a vie vyhľadávať aj vľavo. Ako používať novú funkciu XLOOKUP v Exceli ukážem na webinári, ktorý bude prenášaný naživo dopoludnia v utorok 25.2.2020 o 10:00 pre  sponzorovaných / prémiových používateľov portálu tipy-triky.sk.

Ako používať novú funkciu XLOOKUP v Exceli 365 – čo uvidíte

Na webinári Ako používať novú funkciu XLOOKUP v Exceli ukážem a porovnám použitie tejto novej funkcie s pôvodnou Vlookup na základných scenároch. Uvidíte teda základné vyhľadanie, vyhľadanie smerom vľavo, vrátenie viacerých položiek pomocou dynamického vzorca poľa, vyhľadanie po riadkoch ako cez Hlookup, vyhľadanie pomocou dvoch položiek v riadku a stĺpci čo ste doteraz robili vnorenou funkciou (Index, Match, Match). Uvidíte aj hľadanie z intervalu, tj. priradenie hodnotenia z hodnotiacej tabuľky podľa získaných bodov. Ak zostane čas, spomeniem aj novú funkciu XMATCH a Maxifs / Minifs.

Možnosti sledovania webinára

Webinár bude realizovaný prostredníctvom konferencie MS Teams, ktorý je nasledovníkom Skype for Business. Linka na jeho zobrazenie v MS Teams Web app alebo v plnohodnotnom Teams tu bude k dispozícii pre používateľov portálu tipy-triky.sk zhruba 15 minút (od 09:45) pred začiatkom webinára v utorok 25.2.2020 o 10:00.

Do konferencie sa prihlásite cez linku nižšie

Ďalší obsah článku – linka na prístup k webináru cez MS Teams (ex Skype for Business) je pre sponzorovaných / prémiových používateľov portálu. Zaregistrujte sa prosím alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Prihlásenie alebo Nová registrácia

Začíname po príchode účastníkov – najneskôr o 10:03

Ak ste MS Teams Web App ešte nepoužívali, tak je vhodné použiť moderný internetový prehliadač Chrome alebo MS Edge. Obidva ponúkajú možnosť pripojiť sa cez webovú aplikáciu aj cez počítačovú. Stačí kliknúť na príslušné tlačidlo – odporúčam použiť webovú ak nemáte inštalovanú a konfigurovanú plnohodnotnú počítačovú aplikáciu. Stručný popis je v článku https://tipy-triky.sk/ako-sa-zucastnit-webinara-cez-teams/

Poteší ma aj spätná väzba a námety na ďalšie webináre (články, video návody). Stačí napísať na info @ tipy-triky. sk alebo využiť kontaktný formulár.

Ďakujem a prajem príjemné sledovanie.

Podrobnosti

Dátum:
25 februára
Čas:
10:00 - 11:00
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
, , ,
Webstránka:
tipy-triky.sk

Miesto udalosti

On-line
Slovakia (Slovak Republic)
Webstránka:
tipy-triky.sk

Organizátor

Peter Belko
Webstránka:
www.belko.info