Profil

Portál Tipy a triky je určený primárne koncovým používateľom – informačným pracovníkom, ktorí spracúvajú údaje, vytvárajú dokumenty, tabuľky, prezentácie, súborové databázy a pod.

Obsahuje praktické rady ako používať jednotlivé aplikácie zo sady Microsoft Office. Taktiež sú k dispozícii aj rady a postupy pre iné Microsoft technológie – Windows, SharePoint, OneDrive, SQL, Azure a pod. Všetky postupy prakticky skúšame, takže sa nejedná len o teoretické informácie. Námety sú z našej reálnej praxe ako aj z praxe našich klientov. Čitatelia môžu taktiež poslať svoje námety, čo by si radi pozreli a dozvedeli sa. Jednotlivé služby zabezpečujú certifikovaní pracovníci s praktickými znalosťami v danej problematike.

Autor a konzultant

Belko PeterIng. Peter Belko – autor portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody, webináre a poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov.

Od roku 1998 poskytuje IT školenia a konzultácie pre rôzne vzdelávacie inštitúcie, IT firmy ako aj priamo pre zákazníkov. Má skúsenosti z praktického používania Office aplikácii na efektívnu a tímovú prácu v kancelárií. Z pohľadu koncových používateľov sa zaujíma o služby Microsoft 365, SharePoint, Microsoft Azure, SQL. Spravoval aj malé siete so servermi Windows SBS (AD, WSUS, …). V roku 2006 začal publikovať IT články na belko.blog.sme.sk, videá na youtube.com/belkopeter a občas písal aj pre iné média (PC_Space, zive.sk).

Publikačná činnosť

Pre Computer Press, a.s. napísal knihy (obidve v českom vydaní):

Microsoft Access 2013 Podrobná uživatelská příručka

Microsoft Access 2013 Podrobná uživatelská příručka
Žáner: kancelárske programy
Vydavateľstvo: COMPUTER PRESS
Dátum vydania: 13.01.2014
Odporúčané od: 15 rokov
EAN: 9788025141250
Počet strán: 392 strán
Formát: 167×225 mm – brožovaná lepená
Jazyk. vydanie: čeština
Edícia: Podrobná používateľská príručka

Týmová spolupráce v Microsoft Office, SharePointu, Office Web Apps a Live Mesh

Týmová spolupráce v Microsoft Office, SharePointu, Office Web Apps
Žáner: kancelárske programy
Vydavateľstvo: COMPUTER PRESS
Termín vydania: november 2011
Odporúčané od: 15 rokov
EAN: 9788025135747
Počet strán: 272 strán
Formát: 167×225 mm – brožovaná lepená
Jazyk. vydanie: čeština

Je držiteľom niekoľkých certifikácii: Microsoft Office Specialist Master Instructor (MOS), Microsoft Certified Trainer (MCT), MCSA, MCDST, MCITP, MCTS, MTA, MCP, ECDL a taktiež aj ocenenia Microsoft Most Valuable Professional (MVP).