Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť sa už konala.

Je OneDrive na prácu z domu?

26 januára @ 13:30 - 14:30

Ikona OneDrive for Business

Microsoft poskytuje svoj cloud OneDrive pre domácich používateľov bezplatne a je aj súčasťou predplatného Microsoft 365. Tam nájdete OneDrive for Business, ktorý sa používa rovnako ako ten bezplatný. Na webinári ukážem ako môžete použiť OneDrive na prácu z domu. Samozrejme záleží od typu práce, ktorý na počítači vykonávate a samotný OneDrive nemusí stačiť aby ste svoje úlohy dokončili. Ako ho používať (nie len pri home office) ukážem na živom webinári v stredu 26.1.2022 o 13:30.

OneDrive na prácu z domu – čo uvidíte

Na webinári s názvom OneDrive na prácu z domu ukážem ako ho využiť na prácu so súbormi uloženými v cloude. Primárne sú to Office súbory, ktoré môžete priamo upravovať v jednotlivých aplikáciách alebo v aplikáciách pre web ak nie ste pri svojom PC. Platí to aj pri home office ale aj vtedy ak ste v kancelárii a súbory máte uložené v cloude. Môžete ich synchronizovať aj do priečinka v počítači. Ukážem ako použiť súbory Wordu, Excelu a PowerPointu. Uvidíte aj nastavenie zdieľania súboru a niektoré tipy a triky. OneDrive je vhodný aj na uloženie poznámkových blokov, ktoré boli témou predchádzajúceho webinára. Webinár je určený bežným používateľom počítača.

Možnosti sledovania webinára

Webinár bude realizovaný prostredníctvom konferencie MS Teams. Linka na jeho zobrazenie v MS Teams Web app alebo v plnohodnotnom Teams tu bude k dispozícii pre používateľov portálu tipy-triky.sk zhruba 15 minút (od 13:15) pred začiatkom webinára v stredu 26.1.2022 o 13:30.

Do konferencie sa prihlásite cez linku nižšie

Ďalší obsah článku – linka na prístup k webináru cez MS Teams je pre sponzorovaných / prémiových používateľov portálu. Zaregistrujte sa prosím alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Prihlásenie alebo Nová registrácia

Začíname po príchode účastníkov – najneskôr o 13:33

Ak ste MS Teams Web App ešte nepoužívali, tak je vhodné použiť moderný internetový prehliadač Chrome alebo MS Edge. Obidva ponúkajú možnosť pripojiť sa cez webovú aplikáciu aj cez počítačovú. Stačí kliknúť na príslušné tlačidlo – odporúčam použiť webovú ak nemáte inštalovanú a konfigurovanú plnohodnotnú počítačovú aplikáciu. Stručný popis je v článku https://tipy-triky.sk/ako-sa-zucastnit-webinara-cez-teams/

Poteší ma aj spätná väzba a námety na ďalšie webináre (články, video návody). Stačí napísať na info @ tipy-triky. sk alebo využiť kontaktný formulár.

Ďakujem a prajem príjemné sledovanie.

Podrobnosti

Dátum:
26 januára
Čas:
13:30 - 14:30
Udalosť Kategória:
Udalosť značky:
, , , ,
Webstránka:
tipy-triky.sk

Miesto udalosti

On-line
Slovakia (Slovak Republic)
Zobraziť webstránku Miesto udalosti

Organizátor

Peter Belko
Zobraziť webstránku Organizátor