Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť sa už konala.

Príprava údajov na analýzu v Exceli

26 septembra @ 10:00 - 11:00

Ikona Excel

Excel nie sú len funkcie Suma, Priemer alebo Počet ale aj mnohé ďalšie. Okrem výpočtov Excel používate aj na spracovanie databázových údajov. Tie môžete rôzne filtrovať, zoraďovať ale hlavne ich pripraviť na ďalšie spracovanie. Patrí tam očistenie údajov od nepotrebných položiek a úprava do tabuľkovej formy. Na webinári v pondelok 26.9.2022 o 10:00 ukážem ako môže vyzerať príprava údajov na analýzu v Exceli. Zúčastniť sa môžete ak ste sa registrovali v sponzorovanej alebo prémiovej úrovni tohto portálu.

Príprava údajov na analýzu v Exceli – čo uvidíte

Príprava údajov na analýzu v Exceli sa môže líšiť prípad od prípadu. Záleží to od zdrojových údajov, ktoré zvyčajne získate z iných zdrojov. Patria tam rôzne účtovné, mzdové alebo personálne systémy ale aj zdroje na webe. Na webinári ukážem ako importovať txt súbor. Potom ako z neho odstránite nepotrebné riadky hlavičky / päty. Následne upravím desatinnú bodku na čiarku, z dátumu ako text spravím skutočný dátum a rozdelím údaje do samostatných stĺpcov. Pomôžem si aj pomocou Power Query. Webinár je určený bežným používateľom Excelu.

Možnosti sledovania webinára

Webinár bude realizovaný prostredníctvom konferencie MS Teams. Linka na jeho zobrazenie v MS Teams Web app alebo v plnohodnotnom Teams tu bude k dispozícii pre používateľov portálu tipy-triky.sk zhruba 15 minút (od 9:45) pred začiatkom webinára v pondelok 26.9.2022 o 10:00.

Do konferencie sa prihlásite cez linku nižšie

Ďalší obsah článku – linka na prístup k webináru cez MS Teams je pre sponzorovaných / prémiových používateľov portálu. Zaregistrujte sa prosím alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Prihlásenie alebo Nová registrácia

Začíname po príchode účastníkov – najneskôr o 10:03

Ak ste MS Teams Web App ešte nepoužívali, tak je vhodné použiť moderný internetový prehliadač Chrome alebo MS Edge. Obidva ponúkajú možnosť pripojiť sa cez webovú aplikáciu aj cez počítačovú. Stačí kliknúť na príslušné tlačidlo – odporúčam použiť webovú ak nemáte inštalovanú a konfigurovanú plnohodnotnú počítačovú aplikáciu. Stručný popis je v článku https://tipy-triky.sk/ako-sa-zucastnit-webinara-cez-teams/

Poteší ma aj spätná väzba a námety na ďalšie webináre (články, video návody). Stačí napísať na info @ tipy-triky. sk alebo využiť kontaktný formulár.

Ďakujem a prajem príjemné sledovanie.

Podrobnosti

Dátum:
26 septembra
Čas:
10:00 - 11:00
Udalosť Kategória:
Udalosť značky:
, , ,
Webstránka:
tipy-triky.sk

Miesto udalosti

On-line
Slovakia (Slovak Republic) + Google Map
Zobraziť webstránku Miesto udalosti

Organizátor

Peter Belko
Zobraziť webstránku Organizátor