Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Spracovanie údajov v Exceli – webinár

10. júna 2015 @ 16:00 - 17:30

Zadarmo

Spracovanie údajov v Exceli je názov webinára na vyžiadanie pre potreby rekvalifikačného programu IT v kurze. Účastníci z radov študentov si pozrú úvodné informácie ako postupovať pri práci s malými aj veľkými tabuľkami. Ukazovať budem najmä funkcie z pásu nástrojov Údaje a Domov. Ukážem aj možnosti rýchlej analýzy v Exceli 2013. Všetko využijú hlavne na vizualizáciu údajov – formát tabuľky, podmienený formát a základné výpočty – súčty, vyhľadávacia funkcia Vlookup, úvod do kontingenčnej tabuľky.

Spracovanie údajov v Exceli – základný popis webinára

Spracovanie údajov v Exceli začnem ukazovať na neformátovanej tabuľke, ktorej vzhľad zmením manuálne aj pomocou preddefinovaných formátov. Následne do tabuľky pridám rôzne podmienené formáty podľa hodnoty, ale aj údajové pruhy, farebné škály a množinu ikon. Potom ukážem použitie vyhľadávacej funkcie VLOOKUP. Na veľkej tabuľke so zoznamom kontaktov spravím filtrovanie podľa hodnoty, príp. farby a ukážem aj zoraďovanie podľa veľkosti a abecedy (v jednom aj viacerých stĺpcoch). Vysvetlím aj úvod do kontingenčných tabuliek. Taktiež spomeniem možnosti rýchlej analýzy v Excel 2013, kde je možné robiť formát, výpočty, tabuľky a grafy, ktorým sa taktiež budem chvíľu venovať.

Možnosti sledovania webinára

Webinár Spracovanie údajov v Exceli bude realizovaný prostredníctvom konferencie Lync / Skype for Business. Linka na jeho zobrazenie v Lync Web app alebo v plnohodnotnom Lync / Skype for Business bude k dispozícii len pre účastníkov rekvalifikačného programu IT v kurze.

Ak ste webový Skype for Business / Lync Web app ešte nepoužívali, tak je vhodné použiť najnovší Internet Explorer, aby ste nemuseli riešiť prípadné problémy so zvukom. Pri prvom použití sa môže do prehliadača doinštalovať doplnok. Postup ako sa pripojiť je v texte aj videu v článku https://tipy-triky.sk/online-skolenie-absolvovat-jednoducho/.

Ak Vás základný popis webinára Spracovanie údajov v Exceli zaujal a chceli by ste ho tiež absolvovať, tak ma prosím kontaktujte. Pripravím termín verejného webinára alebo môžem zrealizovať webinár na vyžiadanie aj pre Vás.
Kontakt

.

Podrobnosti

Dátum:
10. júna 2015
Čas:
16:00 - 17:30
Cena:
Zadarmo
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
, ,

Miesto udalosti

On-line
Slovakia (Slovak Republic)
Webstránka:
tipy-triky.sk

Organizátor

Aptech Europe
Webstránka:
http://itvkurze.sk/