Excel

Ako v Exceli pripojiť tabuľky do jednej

Pri práci s Excelom môžete využívať obyčajný rozsah alebo príkaz formátovať ako tabuľku. Týmto vytvoríte pomenovanú formátovanú tabuľku. Takýchto tabuliek môžete mať v hárku / zošite viac. Na ilustráciu ako v Exceli pripojiť tabuľky do jednej súhrnnej som pripravil štyri jednoduché tabuľky s údajmi o objednávkach podľa jednotlivých oblastí predaja. Všetky majú rovnaké stĺpce ale rozdielny počet riadkov. Zvyčajne budete chcieť na údaje pozerať v jednej tabuľke so všetkými predajnými oblasťami naraz, tak ich potrebujete spojiť pod seba. To môžete spraviť viacerými spôsobmi. V krátkom videu si pozriete ako to spravíte pomocou dotazov v Power Query (Excel).

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár