Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Ako tlačiť zoznamy na SharePointe

23. júna 2022 @ 13:30 - 14:30

Ikona SharePoint

Na SharePoint ukladáte súbory do dokumentových knižníc a databázové údaje do zoznamov (Lists). Pracovať s tým môžete cez webové rozhranie z rôznych zariadení. Zadávanie a prezeranie údajov je preto jednoduché. Horšie je to to v prípade, že potrebujete tlačiť niektoré údaje zo zoznamu. Napr. evidujete údaje z faktúry a tieto chcete vytlačiť tak, aby to vyzeralo ako faktúra. Na webinári vo štvrtok 23.6.2022 o 13:30 uvidíte ako tlačiť zoznamy na SharePointe. Zúčastniť sa môžete ak ste sa registrovali v sponzorovanej alebo prémiovej úrovni tohto portálu.

Ako tlačiť zoznamy na SharePointe – čo uvidíte

Na webinári ukážem ako tlačiť zoznamy na SharePointe z pohľadu bežného používateľa. Najprv uvidíte ako by to vyzeralo cez tlač v prehliadači Chrome alebo Edge. Na dopoludňajšom webinári ste videli postup ako prepojiť údaje zo zoznamu do Access. Toto samozrejme stručne zopakujem a ukážem ako funguje prepojenie tabuliek. Potom vytvorím zostavu z údajov v zozname. Podobne by ste to spravili aj v prípade dokumentovej knižnice pri tlači zoznamu súborov. Okrem Access by ste mohli použiť aj prepojenie zoznamu do Excelu, z ktorého by ste potom údaje vytlačili v dizajne ako potrebujete.

Možnosti sledovania webinára

Webinár bude realizovaný prostredníctvom konferencie MS Teams. Linka na jeho zobrazenie v MS Teams Web app alebo v plnohodnotnom Teams tu bude k dispozícii pre používateľov portálu tipy-triky.sk zhruba 15 minút (od 13:15) pred začiatkom webinára vo štvrtok 23.6.2022 o 13:30.

Do konferencie sa prihlásite cez linku nižšie

Ďalší obsah článku – linka na prístup k webináru cez MS Teams je pre sponzorovaných / prémiových používateľov portálu. Zaregistrujte sa prosím alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Prihlásenie alebo Nová registrácia

Začíname po príchode účastníkov – najneskôr o 13:33

Ak ste MS Teams Web App ešte nepoužívali, tak je vhodné použiť moderný internetový prehliadač Chrome alebo MS Edge. Obidva ponúkajú možnosť pripojiť sa cez webovú aplikáciu aj cez počítačovú. Stačí kliknúť na príslušné tlačidlo – odporúčam použiť webovú ak nemáte inštalovanú a konfigurovanú plnohodnotnú počítačovú aplikáciu. Stručný popis je v článku https://tipy-triky.sk/ako-sa-zucastnit-webinara-cez-teams/

Poteší ma aj spätná väzba a námety na ďalšie webináre (články, video návody). Stačí napísať na info @ tipy-triky. sk alebo využiť kontaktný formulár.

Ďakujem a prajem príjemné sledovanie.

Podrobnosti

Dátum:
23. júna 2022
Čas:
13:30 - 14:30
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
, , , ,
Webstránka:
tipy-triky.sk

Miesto udalosti

On-line
Slovakia (Slovak Republic) + Google Map
View Miesto udalosti Website

Organizátor

Peter Belko
View Organizátor Website