Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Formuláre v Access z online údajov

19. júla 2023 @ 13:30 - 14:30

Ikona Access

Databázovú aplikáciu Access môžete využívať na spracovanie údajov alebo na jednoduché súborové databázové aplikácie. V oboch prípadoch potrebujete tabuľky s údajmi. Tie môžete mať lokálne alebo online v zoznamoch na SharePointe ale aj inde. Z údajov potom vytvárate dotazy, formuláre a zostavy. Na webinári ukážem ako môžete vytvoriť formuláre v Access z online údajov. Pozriete si to naživo v stredu 19.7.2023 o 13:30. Zúčastniť sa môžete ak ste sa registrovali v sponzorovanej alebo prémiovej úrovni tohto portálu.

Formuláre v Access z online údajov – čo uvidíte

Na webinári ukážem ako vytvoríte formuláre v Access z online údajov na SharePointe. Využijete to na zadávanie údajov a prácu s nimi vo vlastnom používateľskom prostredí. Využijem sprievodcu formulárom. Taktiež úpravy v návrhovom zobrazení. Pridám aj niektoré ovládacie prvky ako je rozbaľovací zoznam alebo tlačidlo. Postupy samozrejme využijete aj v klasickej lokálnej databázovej aplikácii. Webinár je určený pre začínajúcich používateľov so základnými znalosťami relačných databáz a základnej terminológie, tj. na čo je tabuľka, dotaz a pod.

Možnosti sledovania webinára

Webinár bude realizovaný prostredníctvom MS Teams. Prepojenie na jeho zobrazenie v MS Teams Web app alebo v plnohodnotnom Teams tu bude k dispozícii pre používateľov portálu tipy-triky.sk zhruba 15 minút (od 13:15) pred začiatkom webinára v stredu 19.7.2023 o 13:30.

Na webinár sa prihlásite cez prepojenie nižšie

Ďalší obsah článku – prepojenie na prístup k webináru cez MS Teams je pre sponzorovaných / prémiových používateľov portálu. Zaregistrujte sa prosím alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Prihlásenie alebo Nová registrácia

Začíname po príchode účastníkov – najneskôr o 13:31

Ak ste MS Teams Web App ešte nepoužívali, tak je vhodné použiť moderný internetový prehliadač Chrome alebo MS Edge. Obidva ponúkajú možnosť pripojiť sa cez webovú aplikáciu aj cez počítačovú. Stačí kliknúť na príslušné tlačidlo – odporúčam použiť webovú ak nemáte inštalovanú a konfigurovanú plnohodnotnú počítačovú aplikáciu. Stručný popis je v článku https://tipy-triky.sk/ako-sa-zucastnit-webinara-cez-teams/

Poteší ma aj spätná väzba a námety na ďalšie webináre (články, video návody). Stačí napísať na info @ tipy-triky. sk alebo využiť kontaktný formulár.

Ďakujem a prajem príjemné sledovanie.

Podrobnosti

Dátum:
19. júla 2023
Čas:
13:30 - 14:30
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
, , , ,
Webstránka:
tipy-triky.sk

Miesto udalosti

On-line
Slovakia (Slovak Republic)
View Miesto udalosti Website

Organizátor

Peter Belko
View Organizátor Website