Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť sa už konala.

Používate cloudovú službu OneDrive?

27 septembra @ 10:00 - 11:00

Ikona OneDrive for Business

Využívanie cloudových služieb prináša používateľom rôzne výhody. Microsoft má v ponuke bezplatný cloud s obmedzeniami ako aj plnohodnotný platený. Voľne dostupný získate po vytvorení konta Microsoft a máte v tom ukladací priestor OneDrive na súbory ale aj webové verzie Office. Platený je Microsoft 365 ale aj Azure. V rámci M365 máte taktiež ukladací priestor OneDrive ale aj tímový SharePoint ako aj ďalšie služby. Na webinári sa môžete pozrieť či používate cloudovú službu OneDrive efektívne a plnohodnotne. Uvidíte to v stredu 27.9.2023 o 10:00 ak ste sa registrovali v sponzorovanej alebo prémiovej úrovni tohto portálu.

Používate cloudovú službu OneDrive? – čo uvidíte

Ak už používate cloudovú službu OneDrive, tak si na webinári môžete pozrieť niektoré tipy a triky jej používania. Ak ju ešte nepoužívate, tak sa dozviete aké možnosti a výhody vám prináša. Jednotlivé možnosti budem ukazovať na OneDrive for Business z predplatného Microsoft 365. Ale veľa vecí je rovnakých / podobných aj v bezplatnej verzii. Uvidíte ako portál M365 zobrazuje uložené súbory. Potom ukážem ako používať priamo web služby OneDrive na prácu so súbormi. Tie z jednotlivých aplikácii balíka Office môžete upravovať aj priamo v prehliadači. Uvidíte aj ako súbory z OneDrive použijete v plnohodnotnom Worde alebo Exceli. Taktiež ukážem zdieľanie, ktoré je znovu vizuálne jemne zmenené. Spomeniem aj aplikáciu OneDrive vo Windows, cez ktorú synchronizujete súbory do počítača. Webinár je určený začínajúcim a bežným používateľom OneDrive.

Možnosti sledovania webinára

Webinár bude realizovaný prostredníctvom MS Teams. Prepojenie na jeho zobrazenie v MS Teams Web app alebo v plnohodnotnom Teams tu bude k dispozícii pre sponzorovaných / prémiových používateľov portálu tipy-triky.sk zhruba 15 minút (od 9:45) pred začiatkom webinára v stredu 27.9.2023 o 10:00.

Na webinár sa prihlásite cez prepojenie nižšie

Ďalší obsah článku – prepojenie na prístup k webináru cez MS Teams je pre sponzorovaných / prémiových používateľov portálu. Zaregistrujte sa prosím alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Prihlásenie alebo Nová registrácia

Začíname po príchode účastníkov – najneskôr o 10:01

Ak ste MS Teams Web App ešte nepoužívali, tak je vhodné použiť moderný internetový prehliadač Chrome alebo MS Edge. Obidva ponúkajú možnosť pripojiť sa cez webovú aplikáciu aj cez počítačovú. Stačí kliknúť na príslušné tlačidlo – odporúčam použiť webovú ak nemáte inštalovanú a konfigurovanú plnohodnotnú počítačovú aplikáciu. Stručný popis je v článku https://tipy-triky.sk/ako-sa-zucastnit-webinara-cez-teams/

Poteší ma aj spätná väzba a námety na ďalšie webináre (články, video návody). Stačí napísať na info @ tipy-triky. sk alebo využiť kontaktný formulár.

Ďakujem a prajem príjemné sledovanie.

Podrobnosti

Dátum:
27 septembra
Čas:
10:00 - 11:00
Udalosť Kategória:
Udalosť značky:
, , , ,
Webstránka:
tipy-triky.sk

Miesto udalosti

On-line
Slovakia (Slovak Republic) + Google Map
Zobraziť webstránku Miesto udalosti

Organizátor

Peter Belko
Zobraziť webstránku Organizátor