Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Vytvorenie jednoduchej databázy Access

23 januára @ 10:00 - 11:00

Ikona Access

Databázová aplikácia Access z balíka MS Office má svojich používateľov, ktorí v nej buď vytvárajú jednoduché databázové aplikácie alebo ju používajú na spracovanie údajov aj vrátane tých zo SharePointu. Na webinári Vytvorenie jednoduchej databázy Access si pozriete ako aplikácia vyzerá a ako sa používa. Webinár bude prenášaný naživo dopoludnia vo štvrtok 23.1.2020 o 10:00 pre  sponzorovaných / prémiových používateľov portálu tipy-triky.sk.

Vytvorenie jednoduchej databázy Access – čo uvidíte

Na webinári Vytvorenie jednoduchej databázy Access najprv ukážem aké možnosti na evidenciu údajov máte mimo Access. Potom uvidíte jeho prostredie a použitie vstavaných šablón, ktoré môžu poslúžiť na základnú evidenciu údajov. Následne vysvetlím z čoho sa databáza skladá. Bez tabuliek by to vôbec nefungovalo, v dotazoch môžete zobrazovať vybraté údaje a robiť aj výpočty, formuláre sú na prácu s údajmi a zostavy na ich vytlačenie. Z každého objektu vytvorím jeden aby ste získali predstavu ako sa to používa.

Možnosti sledovania webinára

Webinár bude realizovaný prostredníctvom konferencie MS Teams, ktorý je nasledovníkom Skype for Business. Linka na jeho zobrazenie v MS Teams Web app alebo v plnohodnotnom Teams tu bude k dispozícii pre používateľov portálu tipy-triky.sk zhruba 15 minút (od 09:45) pred začiatkom webinára vo štvrtok 23.1.2020 o 10:00.

Do konferencie sa prihlásite cez linku nižšie

Ďalší obsah článku – linka na prístup k webináru cez MS Teams (ex Skype for Business) je pre sponzorovaných / prémiových používateľov portálu. Zaregistrujte sa prosím alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Prihlásenie alebo Nová registrácia

Začíname po príchode účastníkov – najneskôr o 10:03

Ak ste MS Teams Web App ešte nepoužívali, tak je vhodné použiť moderný internetový prehliadač Chrome alebo MS Edge. Obidva ponúkajú možnosť pripojiť sa cez webovú aplikáciu aj cez počítačovú. Stačí kliknúť na príslušné tlačidlo – odporúčam použiť webovú ak nemáte inštalovanú a konfigurovanú plnohodnotnú počítačovú aplikáciu. Stručný popis je v článku https://tipy-triky.sk/ako-sa-zucastnit-webinara-cez-teams/

Poteší ma aj spätná väzba a námety na ďalšie webináre (články, video návody). Stačí napísať na info @ tipy-triky. sk alebo využiť kontaktný formulár.

Ďakujem a prajem príjemné sledovanie.

Podrobnosti

Dátum:
23 januára
Čas:
10:00 - 11:00
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
, ,
Webstránka:
tipy-triky.sk

Miesto udalosti

On-line
Slovakia (Slovak Republic)
Webstránka:
tipy-triky.sk

Organizátor

Peter Belko
Webstránka:
www.belko.info