Office 365

Spravovanie funkcie Čo je nové v balíku ‎Office‎

Používatelia predplatného Office 365 v organizáciách si mohli všimnúť, že sa im občas v niektorej Office aplikácii zobrazuje upozornenie na nové funkcie v balíku. Tie prichádzajú v mesačných alebo polročných aktualizačných cykloch, podľa toho ako to má organizácia nastavené. Popis noviniek sa dá aj zobraziť cez pás s nástrojmi Pomocník alebo cez súbor ≫ konto ≫ čo je nové. Obidvomi spôsobmi sa vpravo zobrazí pracovná tabla kde je popis vybratých nových funkcií (ak sú k dispozícií). Administrátor môže cez Spravovanie funkcie Čo je nové v balíku ‎Office‎ ovplyvniť či sa má niečo zo štandardného zoznamu notifikácii o novinkách skryť / zobraziť.

Spravovanie funkcie Čo je nové v balíku ‎Office‎

Spravovanie zoznamu Čo je nové v balíku ‎Office‎ môže meniť administrátor v centre spravovania Microsoft 365. Treba v menu vľavo zvoliť Nastavenia Nastavenia potom Služby a v zozname vyhľadajte Spravovanie karty Čo je nové v balíku ‎Office‎.

Spravovanie funkcie Čo je nové v balíku ‎Office‎

Po kliknutí sa zobrazí zoznam nových funkcií podľa verzií. Uvidíte tam názov funkcie, na aké aplikácie sa vzťahuje a cez aký kanál sa inštaluje. Štandardný stav je Predvolene zobrazené. Zmeniť sa dá na Zobrazené alebo Skryté. Ak to zmeníte, tak sa už neviete vrátiť na stav Predvolene zobrazené. Meniť môžete jednu funkciu alebo aj viac ak ich označíte. Vpravo sa zobrazí pracovná tabla kde cez tlačidlo zmeníte stav. Pri názve funkcie ale aj v hornej časti sú tlačidlá Zobraziť / Skryť, ktoré taktiež zobrazia pracovnú tablu vpravo. V zozname nových funkcii môžete aj hľadať a filtrovať.

Spravovanie funkcie Čo je nové v balíku ‎Office‎

Zmena nastavení je podľa mňa vhodná len ak vyslovene chcete používateľom skryť notifikáciu na niektorú špecifickú novinku.

Podobný článok
Ako zmeniť kanál aktualizácie Office 365 ProPlus

Kontaktujte ma prosím ak chcete vedieť viac možností ako využívať služby Microsoft Office 365, SharePoint ale aj iné Office aplikácie na teamovú spoluprácu. Pripravím Vám ponuku na konzultáciu, školenie alebo webinár.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár