Word

Ako aplikovať štýly makrom vo Worde

Keď pracujete s dlhším textom, tak by ste mali používať aj štýly, ktorými si podstatne môžete zjednodušiť formátovanie dokumentu. Ak niečo potrebujte zmeniť, tak to spravíte zmenou štýlu a aplikuje sa to na každý text, ktorý je formátovaný daným štýlom. Štýly najčastejšie pridávate manuálne výberom z galérie postupne ako píšete text. V prípade, že dostanete už napísaný neformátovaný text, tak môžete štýly pridať manuálne alebo hromadne pomocou kódu VBA. Týmto si prácu urýchlite. Ako aplikovať štýly makrom vo Worde si pozriete aj v krátkom videu.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár