• 0

Ako hľadať a nahradiť vo OneNote

Category:OneNote Tags : 

Hľadať a nahradiť vo OneNote sa používa inak ako v iných aplikáciách ako sú napr. Word a Excel. Nahradiť vo OneNote je trochu nedoriešené a preto je potrebný zvláštny postup. Žiaľ nahradiť jeden výraz, ktorý sa v poznámkach opakuje niekoľkokrát sa nedá jedným úkonom ako vo Worde. Vyhľadanie nejakého výrazu je však ešte celkom pohodlné. Dokonca je možné prehľadávať aj viac strán, sekcii a poznámkových blokov. V nasledujúcom krátkom článku popíšem ako hľadať a nahradiť vo OneNote 2013.

Hľadať a nahradiť vo OneNote

Hľadať a nahradiť vo OneNote sú skombinované tak, že hľadanie sa robí bez problémov a vyhľadané výrazy sa na stránkach aj zvýrazňujú. Pri nahradení je to už horšie a treba vyhľadané výrazy zameniť manuálne. To znamená, že ak potrebujete v poznámkach nahradiť názov firmy za nový názov firmy, ktorý sa tam vyskytuje 10 krát, tak to musíte spraviť postupne 10 krát.

1. Spustite OneNote a dopíšte nejaký text poznámok na stránku ak zatiaľ žiadny text nemáte.
2. Stlačte CTRL + F a vpravo hore začnite písať hľadaný výraz. Ten sa bude hneď v celom texte zvýrazňovať žltou farbou. Pri textovom poli budete vidieť aj počet výskytov vyhľadaného výrazu a šípky na presun medzi výsledkami.

Hľadať a nahradiť vo OneNote 2013

3. Iná možnosť je po použití CTRL + E kedy sa zobrazí panel hľadania, kde vidíte zoznam výsledkov hľadania.
4. Kliknutím na výsledok sa výraz na stránke označí a môžete ho nahradiť novým výrazom. Najjednoduchšie je nový výraz napísať, potom ho skopírovať (ctrl+c) a po vyhľadaní ďalšieho a jeho označení nový skopírovaný výraz prilepiť (ctrl+v) aby sa nahradil ten starý. Takto to zopakujete postupne pre všetky výskyty toho pôvodného výrazu.

Hľadať a nahradiť vo OneNote 2013

5. Pri oboch možnostiach CTRL + F aj CTRL + E môžete vybrať čo sa má prehľadávať. Či len táto časť, táto skupina častí, tento poznámkový blok alebo všetky poznámkové bloky. Toto spresnenie sprehľadní prácu s výsledkami ak ich máte z rôznych umiestnení veľa.
6. Kliknutím na príkaz Pripnúť výsledky hľadania (ALT + O) sa tieto zobrazia vpravo v ukotvenej pracovnej table, kde budete vidieť viac informácii a môžete ich aj zoradiť.

Hľadať a nahradiť vo OneNote 2013

Tip: Ak chcete ušetriť čas pri nahradzovaní, tak môžete skúsiť skopírovať text poznámky do Wordu, tam spraviť hromadné nahradenie a potom text skopírujete späť do poznámok OneNote.

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...