Excel

Ako konvertovať na rozsah všetky tabuľky v Exceli

V MS Excel môžete vytvárať bežné tabuľky, ktoré orámujete a vyfarbíte alebo môžete vytvoriť formátované tabuľky aj s preddefinovaným formátom. Tie sa pôvodne nazývali zoznam a používajú sa ako zdroj údajov pre kontingenčnú tabuľku alebo ich používate s prepojenými údajmi z iných zdrojov. Takáto tabuľka má štandardne zapnuté automatické filtre. V dlhej tabuľke máte názvy stĺpcov stále zobrazené bez nutnosti ukotviť priečky a vo vzorcoch sa využívajú štruktúrované odkazy. Ak tieto výhody už nepotrebujete, tak tabuľku môžete skonvertovať na obyčajný rozsah. V krátkom videu si pozriete ako konvertovať na rozsah všetky tabuľky v Exceli.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár