Word

Ako očíslovať vety v dokumente Word

Vo Worde môžete pomerne jednoducho pridať číslovanie odsekov a nadpisov. Taktiež môžete číslovať riadky. V prípade viet je to už trochu komplikovanejšie. Máte dve možnosti, buď jednotlivé vety oddelíte z odsekov a budú z nich samostatné odseky, ktoré následne štandardne doplníte číslovaním. Alebo v dokončenom texte využijete kód Visual Basic for Applications (VBA), ktorým požadované čísla doplníte pred každú vetu. Nemusíte preto meniť každú vetu na samostatný odsek. Čísla môžete aj podfarbiť a orámovať, príp. inak formátovať. V krátkom videu si pozriete ako očíslovať vety v dokumente Word.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár