• 0
Ikona Visio

Ako použiť tvary z rôznych šablón vo Visiu

Category:Visio Tags : 

Microsoft Visio je z rodiny MS Office, ale nie je jeho súčasťou a treba ho objednávať samostatne. Slúži na kreslenie schém, diagramov, technických výkresov a pod. Výkres môžete vytvárať z prázdnej šablóny alebo z niektorej dostupnej. V aplikácii ich je veľa a sú rozdelené podľa rôznych kategórií. Výkres sa vytvára vkladaním tvarov, ktoré sú v každej šablóne dostupné. Napr. v šablóne pracovného procesu budete mať príslušné tvary pre takýto výkres, ale nebudú tam tvary zo šablóny pôdorysu. Ako použiť tvary z rôznych šablón vo Visiu popisujem nižšie v texte.

Tvary z rôznych šablón vo Visiu

Tvary z rôznych šablón vo Visiu nájdete na rovnakom mieste ako tvary z konkrétnej  šablóny. Je to pracovná tabla Tvary ktorá sa bežne zobrazuje na ľavom okraji okna aplikácie. Ak by ste ju tam z nejakého dôvodu nemali, tak ju zapnete cez pás s nástrojmi Zobraziť Pracovné tably Tvary. Podľa typu šablóny a diagramu sa môžete prepínať medzi časťami Rýchle tvary, Základné tvary, Dekoratívne a pod. V šablóne pracovného postupu to budú zase Oddelenie, Objekty pracovných postupov, Kroky pracovných postupov a pod. Zo zoznamu požadovaný tvar presuniete na výkres a spojíte ho s iným tvarom a tak postupne vytvárate diagram.

Ak by ste ale chceli tvar, ktorý je v inej šablóne, tak kliknite na Ďalšie tvary kde sú rozdelené podľa kategórii napr. Inžinierstvo, Mapy a pôdorysy, Plán, Práca, Sieť a pod. Takmer v každej kategórii nájdete aj podkategórie a zvolené tvary zobrazíte kliknutím. Takto ich môžete v pracovnej table zobraziť aj viac. Opätovným kliknutím kategóriu skryjete ak už ju nepotrebujete. Ide to aj cez pravú myš na jej názov v pracovnej table ak by ste to robili až neskôr.

Ako použiť tvary z rôznych šablón vo Visiu

Podobné články
Ako pridať mapy štátov do Visia
Viete pridať nové tvary Visio?

Ak MS Visio nemáte a chcete ho využívať, tak ma prosím kontaktujte. Kolegovia Vám pripravia ponuku na jeho obstaranie, licencovanie alebo školenie.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...