Excel

Ako použiť Vlookup na hľadanie v druhom stĺpci

Vyhľadávacia funkcia VLOOKUP je pomerne populárna a používateľmi často aplikovaná na rôzne účely. Má aj niektoré obmedzenia, napr. vyhľadávaná hodnota musí byť v prvom stĺpci tabuľky a výsledky sa zobrazujú z vedľajších stĺpcov vpravo. Ak chcete vyhľadávať smerom doľava, tak môžete použiť novú funkciu XLOOKUP, ktorá to umožňuje. V prípade, že novú funkciu nemáte alebo nemôžete použiť, tak máte dve možnosti. Buď zdrojovú tabuľku preusporiadate alebo využijete dodatočnú vyhľadávaciu funkciu. Potom môžete použiť Vlookup na hľadanie v druhom stĺpci alebo hociktorom napravo a výsledky sa zobrazia zo stĺpca vľavo.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár