Excel

Ako používať štýly buniek v Exceli

Autori dlhých dokumentov vo Worde poznajú štýly, ktoré im výrazne pomáhajú pri formátovaní dokumentu. Niečo podobné je dostupné aj v Exceli ale nie je to až tak využívané ako vo Worde. Štýly buniek v Exceli majú zadefinované nastavenie formátu bunky – číslo, zarovnanie, farebnú výplň a ďalšie. Výhodou je to, že ak rovnaký formát používate častejšie tak ho nemusíte vytvárať znovu alebo kopírovať. Jednoducho si ho zadefinujete a následne klikaním len pridávate do buniek kde potrebujete. Pridaná hodnota je zmena formátu, ktorá sa aplikuje na všetky bunky kde je ten štýl použitý. Ako štýl v Exceli používať si pozriete vo videu.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár