Visio

Ako pridať hypertextové prepojenie – Visio

Hypertextové prepojenie môžete pridať do dokumentu, tabuľky, prezentácie ale aj do výkresu Visio. Môže to byť bežné prepojenie na internetovú stránku alebo emailovú adresu. Postup je trochu iný ako vo Worde alebo Exceli, kde stačí adresu napísať a bude funkčná. Okrem vonkajších adries môžete spraviť hypertextové prepojenie – Visio aj na inú stranu výkresu alebo na tvar. Môžete tak pridať možnosť navigácie vo viacerých stranách kresby. Postup ako takéto prepojenie vytvoríte nájdete v dnešnom texte a v krátkom video návode uvidíte ako to funguje.

Hypertextové prepojenie – Visio

Hypertextové prepojenie – Visio sa vytvorí v dialógovom okne, kde nastavujete kam má prepojenie smerovať. Môžete tak na prvej strane vytvoriť grafický rozdeľovník, ktorý používateľa po kliknutí presunie na príslušnú stranu kresby. Aby ste si hypertextové prepojenie – Visio vyskúšali, tak si vytvorte základný diagram s viacerými stranami a tvarmi. Na prvej strane potom vytvoríte hypertextové prepojenie – Visio na ďalšiu stranu a taktiež aj na tvar na tretej strane.

1. Na prvej strane kliknite na tvar, ktorý má byť prepojený na druhú stranu.
2. Na páse s nástrojmi Vložiť kliknite na tlačidlo Hypertextové prepojenie.

Hypertextové prepojenie - Visio

3. V zobrazenom okne kliknite do poľa Vedľajšia adresa a potom na druhé tlačidlo Prehľadávať. V zobrazenom okne vyberte stranu kam má prepojenie smerovať. Lupu ponechajte predvolenú a kliknite na OK.
4. V prvom okne uvidíte v poli vedľajšia adresa názov strany. Kliknite na OK a hypertextové prepojenie bude vytvorené a funkčné na kliknutie spolu so stlačeným klávesom CTRL.

Hypertextové prepojenie - Visio

5. Kliknite na druhý tvar, ktorý má smerovať na tretiu stranu a konkrétny tvar.
6. Na páse s nástrojmi Vložiť kliknite na tlačidlo Hypertextové prepojenie.
7. V zobrazenom okne kliknite do poľa Vedľajšia adresa a potom na druhé tlačidlo Prehľadávať.
8. V zobrazenom okne vyberte stranu kam má prepojenie smerovať. Zadajte názov tvaru (v mojom prípade Kocka) a vyberte aj Lupu, ktorou sa má zvolený tvar priblížiť. Kliknite na OK a pozrite si v hlavnom okne ako vyzerá zadanie odkazu v poli Adresa a Vedľajšia adresa.

Hypertextové prepojenie - Visio

9. Tlačidlom OK zatvorte okno a vyskúšajte či hypertextové prepojenie – Visio funguje správne. Treba ale kliknúť na tvar na prvej strane spolu so tlačeným klávesom CTRL.

Ak máte viac rovnakých tvarov, tak ich názov je zvyčajne doplnený o číslo. Presný názov si môžete pozrieť v plávajúcom okne Údaje tvaru. Prepojenie na web musí obsahovať aj http a na email zase mailto.

Video ukážka hypertextové prepojenie – Visio

Ďalší obsah článku – krátka video ukážka ako vytvoriť hypertextové prepojenie – Visio na inú stranu aj na tvar je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.
Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne. Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne. Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať
Prémiový prístup 6 mes. 49.00€ teraz.
Membership expires after 6 Months.
Vybrať

← Return to Home

Podobné články:
Dynamická mriežka pomáha zarovnať objekty
Zorientujte sa v prostredí Visio 2013

V prípade, že potrebujete kresliť schémy a Visio nemáte, tak nás kontaktujte. Pripravíme Vám najvhodnejšiu možnosť jeho licencovania.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár