Word

Ako pridať medzeru pred číslo vo Worde

Niekedy sa stane, že máte údaje v textovom dokumente a potrebujete ich ďalej spracovať v Exceli. V niektorých situáciách ich môžete lepšie spracovať priamo vo Worde. Občas si môžete Wordom aj pomôcť tak, že údaje tam skopírujete, spracujete ich a následne vrátite do Excelu. Taká situácia môže byť keď chcete pridať medzeru pred číslo vo Worde. Tj. máte spojený textový reťazec spolu s číslom a chcete medzi nimi medzeru, napr. Peter1234 zmeniť na Peter 12346, Edo98 zmeniť na Edo 98, Marianna4174 zmeniť na Marianna 4174. Ukážka ako to spravíte je v krátkom videu.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár