PowerPoint

Ako publikovať snímky prezentácie

Publikovať snímky prezentácie PowerPoint pomôže každému pracovnému teamu, ktorý využíva vo svojich prezentáciách rovnaké snímky. Môžu to byť napr. údaje o tržbách, ktoré sa pravidelne každý mesiac aktualizujú. Členovia teamu si tak môžu do svojej prezentácie vždy vložiť snímku s aktuálnymi údajmi. Tie zdieľané snímky stačí upraviť na jednom mieste a následne použiť v rôznych prezentáciách. Predpokladá sa, že vo firme bude jeden zodpovedný pracovník za knižnicu snímok a tieto bude pravidelne aktualizovať. Jednoduchšie použitie tejto funkcie je v kombinácii so SharePointom 2007/2010, ktorý dokáže aktualizovať snímky priamo v prezentáciách.

Publikovať snímky prezentácie do priečinka

Publikovať snímky prezentácie môžete do priečinka v počítači, resp. do zdieľaného priečinka v sieti. Priečinok v sieti je lepší, nakoľko k nemu môžu pristupovať členovia teamu. Pri vytváraní prezentácie, ktorá má obsahovať údaje napr. o tržbách sa používateľ pozrie do priečinka so snímkami a požadované snímky vloží do svojej prezentácie. O mesiac – dva môže rovnakým spôsobom vložiť aktuálnu snímku a pôvodnú vymazať. Nemusí tak kopírovať čiastkové texty a informácie. Celý postup si vyskúšate týmto spôsobom:

1. Otvorte prezentáciu so snímkami, ktoré chcete zdieľať s kolegami v priečinku.
2. Kliknite na ponuku Súbor >> Zdieľať >> Publikovať snímky a tam na tlačidlo Publikovať snímky.

Ako publikovať snímky prezentácie

3. V okne Publikovanie snímok označte tie, ktoré chcete zdieľať. Cez tlačidlo Prehľadávať vyhľadajte priečinok kam chcete snímky uložiť a kliknite na tlačidlo Publikovať.

Ako publikovať snímky prezentácie

4. Snímky sa uložia ako samostatné prezentácie do zvoleného priečinka.

Podľa môjho názoru je tento postup užitočný hlavne v kombinácii so SharePointom 2007/2010. Ten dokáže po zmene snímky v knižnici snímok túto v prezentácii aktualizovať aby sa zhodovala s verziou v knižnici. Žiaľ SharePoint 2013 túto funkciu už nemá.

Opätovné použitie publikovaných snímok som popisoval v článku Viete ako znova použiť snímky v prezentácii?

Ako publikovať snímky prezentácie

Odporúčaný článok:
Use Slide Libraries to share and reuse PowerPoint slides – Office.com (nové okno)

Neváhajte ma kontaktovať ak sa potrebujete zdokonaliť v PowerPointe alebo chcete vytvoriť šablónu prezentácie.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár