Windows

Ako sa robí redakcia dokumentu vo Windows 11?

Redakciou dokumentov odstránite citlivé a osobné informácie z elektronických alebo papierových dokumentov. Týmto zabezpečíte, že informácie nebudú dostupné a viditeľné pre ľudí, ktorí ich nemajú vidieť. Napr. čísla účtov alebo adresy zo zmlúv, ktoré musíte zverejniť na webe. Veľmi často sa to týka hlavne rôznych štátnych alebo verejných inštitúcií, občas aj súkromných firiem. Spraviť to môžete niekoľkými spôsobmi od papierového dokumentu kde to vyčiernite fixkou a oskenujete, cez rôzne aplikácie až po nástroj na vystrihovanie vo Windows. Nižšie popisujem ako sa robí redakcia dokumentu vo Windows 11, ak nemáte iné lepšie možnosti. 😊

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár