Excel

Ako spočítať neprázdne stĺpce v Exceli makrom

Pomocou vstavaných štatistických funkcií môžete v Exceli spočítať bunky, ktoré obsahujú alebo neobsahujú hodnotu, alebo koľko je prázdnych a pod. Ak použijete tieto výpočty na zistenie či konkrétny stĺpec alebo oblasť obsahuje nejaké hodnoty a výpočet spravíte aj pre iné stĺpce / oblasti tak môžete potom spočítať koľko čiastkových výsledkov je iných ako nula. Rovnaký výsledok môžete získať aj pomocou kódu makra vo Visual Basic for Applications (VBA) a tento zapísať do konkrétnej bunky. Ako spočítať neprázdne stĺpce v Exceli makrom si pozriete aj v krátkom videu.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár