SQL Server

Ako spočítať záznamy v Azure SQL tabuľke

Pri práci s databázovými tabuľkami potrebujete robiť rôzne manipulácie s údajmi, aby ste získali relevantné výsledky. Vždy to je samozrejme závislé od návrhu databázy podľa toho čo má vo finále databázová aplikácia pre koncových používateľov robiť. V dnešnej jednoduchej ukážke si prečítate ako spočítať záznamy v Azure SQL tabuľke pomocou Query Editor (preview). Ideálne by bolo použitie SQL Server Management Studio (SSMS). Táto ukážka je pre prípad, že rýchlo potrebujete zistiť koľko záznamov v špecifickej tabuľke má v určitom stĺpci prázdnu hodnotu (NULL).

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár