• 0

Ako uložiť dôležité emaily v Outlooku

Category:Outlook Tags : 

Používatelia, ktorí dostávajú aj dôležité emaily by si ich nemali nechávať len vo svojej poštovej schránke. Hlavne ak to nie je firemná schránka na serveri, ktorá sa pravidelne zálohuje ale je len lokálne uložená v súbore PST. Ten obsahuje všetky informácie z Outlooku – doručenú poštu, kalendár, úlohy aj kontakty. V prípade, že by sa tento lokálny PST súbor poškodil, tak sa položky v Outlooku môžu stať nedostupnými. V prípade, že by ste potrebovali znovu použiť niektoré dôležité emaily, tak to nemusí byť možné. Ak nemáte štandardnú zálohu, tak ste údaje pravdepodobne stratili. Preto je dobré vedieť ako uložiť dôležité emaily v Outlooku do niektorého priečinka v počítači alebo v cloude. Medzi dôležité údaje sa dajú zaradiť napr. rôzne registračné správy, notifikácie z banky, od šéfa a pod.

Uložiť dôležité emaily v Outlooku môžete niekoľkými spôsobmi

Uložiť emaily v Outlooku môžete niekoľkými spôsobmi a výsledkom bude súbor v niektorom priečinku, príp. po presunutí aj v cloude. Podľa zvoleného formátu budete môcť tento súbor otvoriť v niekoľkých aplikáciách. Outlook 2013 umožňuje uložiť emaily v týchto formátoch: Iba text (*.txt), Šablóna aplikácie Outlook (*.oft), Formát správy programu Outlook (*.msg), HTML (*.htm, *.html) a súbory MHT (*.mht). Formát si zvoľte podľa toho či je správa formátovaná, či má prílohy a pod.

Pri bežných textových emailoch je ideálne uložiť správu ako bežný text (*.txt). Stratíte tým síce formát písma, ale dôležité údaje zostanú. Ak správa obsahuje prílohu, tak môžete ukladať ako formát správy (*.msg) aj keď lepšie je prílohu uložiť samostatne a zvyšok správy ako text. Celý postup ukladania je nasledovný:

1. V Outlooku 2013 kliknite na správu, ktorú chcete uložiť.

2. Cez ponuku Súbor kliknite na príkaz Uložiť ako, ktorý otvorí okno kde vyberáte cieľový priečinok, formát súboru a zadávate názov súboru (ten sa zvyčajne ponecháva podľa predmetu správy).

Ako uložiť dôležité emaily v Outlooku

3. Potom kliknite na OK a správa je uložená ako súbor.

Ako uložiť dôležité emaily v Outlooku

Podobný postup spravíte aj po otvorení správy dvojklikom v samostatnom okne, kde znovu postupujete cez ponuku Súbor.

Ako uložiť dôležité emaily v Outlooku

Taktiež si môžete príkaz Uložiť ako pridať na panel rýchleho prístupu aby ste ho mali hneď dostupný v hlavnom okne Outlooku. Takto uložené dôležité emaily budete mať k dispozícii aj v prípade, že Vám zlyhá Outlook.

Podobný článok:
Archivovať emaily v Outlooku je dôležité

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...