PowerPoint

Ako v PowerPointe zmeniť textové pole na nadpis

Prezentácie v MS PowerPoint vytvárate do šablón. Tie môžu byť vlastné, podnikové, univerzálne dostupné v aplikácii, alebo aj biela prázdna bez nejakých špecifických nastavení. Každá šablóna má niekoľko rozložení snímok na ktoré pridávate svoj text, obrázky alebo grafy a pod. Tieto informácie sú umiestnené v zástupných objektoch pre text, obrázky, SmartArt a pod. V prípade, že texty pridáte do samostatného textového poľa, tak nebude vidieť napr. v zobrazení prehľadu. Tam totižto vidíte len to čo je v klasických zástupných objektoch. Ak ste spravili nadpis snímky cez vlastné textové pole, tak ho nebudete mať v prehľade. Preto môžete pomerne jednoducho v PowerPointe zmeniť textové pole na nadpis. Ako to spraviť si pozriete aj v krátkom videu.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár