• 0
Ikona Azure

Ako vymazať Azure WordPress web

Category:Azure Tags : 

V predplatnom Azure som si vytvoril testovací web WordPress, ktorý bol dostupný v bezplatnej časti. To znamená, že mi neodpočítaval sumu z predplatného za jeho prevádzku. Fungoval pomerne dlho a pravdupovediac som ho veľmi ani nevyužíval. Dnes som to išiel pozrieť a web nefunguje. Zlyhal na chybe databázy. Mohol som cez FTP vyskúšať skontrolovať či je v inštalácii WordPress všetko nastavené správne , ale nakoľko tam nemám žiadne podstatné údaje, tak ho vymažem. V prípade potreby si potom vytvorím nový testovací web. Celý problém podľa diskusii na internete mohol byť spôsobený zmenou u poskytovateľa databázy. Ako vymazať Azure WordPress web stručne popisujem nižšie.

Ako vymazať Azure WordPress web

Vymazať Azure WordPress web môžete pomerne jednoducho. Prihláste sa na svoj Azure portál a v menu zvoľte App Services. Označte Vašu aplikáciu a keď je spustená, tak kliknite na Stop aby ste ju zastavili. V zobrazenom odporúčaní potvrďte, že to chcete spraviť. Aktuálny stav skontrolujete v stĺpci Status. Následne kliknite na príkaz Delete.

Ako vymazať Azure WordPress web

Zobrazí sa upozornenie, že akcia je nevratná, nie je možné použiť krok späť a prípadné prémiové rozšírenia budete musieť objednať znovu. Predtým som samozrejme mohol cez FTP spraviť zálohu do lokálneho PC, ale nič zásadné tam nemám a preto môžem potvrdiť vymazanie zapísaním Yes do textového poľa a kliknutím na Delete to dokončiť. Po chvíli sa zobrazí notifikácia, že vymazanie je dokončené.

Ako vymazať Azure WordPress web

V hlavnom okne je hneď možnosť na vytvorenie novej služby App Service. Základný minimálny plán je síce bezplatný, ale len na Windows s MySQL in App (nie je to odporúčané na produkčné riešenie). Na Azure Linuxe je WordPress za poplatok.

Podobný článok
Prvý pohľad na Azure Active Directory
Automatické vypnutie virtuálneho servera Azure
Zmena cenového plánu web aplikácie v Azure

Neváhajte ma kontaktovať ak chcete vedieť viac detailov o službách v cloude Azure. Kolegovia Vám pripravia možnosti na ukážku využitia Microsoft Azure.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...