Excel

Ako vymazať formátovanie v Exceli makrom

Aby ste mali lepší prehľad v tabuľkách, tak ich zvyčajne vhodne naformátujete. Pridáte orámovanie, podfarbenie, formát čísla, rez písma a pod. Keď z nejakého dôvodu potrebujete vymazať formát, tak to môžete spraviť konkrétnym príkazom na páse s nástrojmi. Ak ale potrebujete vymazať len niektoré formáty a iné ponechať, tak už je to trochu zdĺhavejšie. Buď ich postupne vypnete cez ich tlačidlá, alebo môžete využiť jednoduchý VBA kód, ktorým nastavenia vypnete rýchlejšie. V krátkom videu si pozriete ako vymazať formátovanie v Exceli makrom.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár