Word

Ako vymazať prázdne odseky vo Worde

Pri písaní a úprave dlhého dokumentu používatelia často pridávajú prázdne odseky pomocou Enteru. Toto nie je odporúčaný postup pri formátovaní dlhého dokumentu a medzery medzi odsekmi by ste mali robiť iným spôsobom. V prípade, že chcete upraviť dokument, ktorý obsahuje takého prázdne riadky (odseky), tak vám to môže robiť drobné problémy. Nižšie popisujem dva spôsoby ako vymazať prázdne odseky vo Worde, ktoré si pozriete aj v krátkom videu. Jeden spôsob je cez príkaz nahradiť a druhý pomocou makra vo VBA (Visual Basic for Applications).

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár