• 0

Ako zmeniť vlastné heslo Office 365

Category:Office 365 Tags : 

Používatelia Office 365 môžu v niektorých scenároch zmeniť vlastné heslo priamo cez portál Office 365 vo svojom profile. Podľa toho či má používateľ oprávnenie správcu alebo nemá sa táto úloha robí podobne. Správca má však viac možností a heslo môže meniť nielen sebe ale aj ostatným používateľom ak ho zabudnú. Okrem toho môže konfigurovať politiku hesiel. Tento článok popisuje ako zmeniť vlastné heslo Office 365 ak nie ste administrátor, ale bežný používateľ.

Ako zmeniť vlastné heslo Office 365 – používateľ

Postup ako zmeniť vlastné heslo Office 365 ak nie ste administrátor je nasledovný. Predpokladá sa, že staré heslo ešte neexspirovalo a je funkčné.

1. V internetovom prehliadači zobrazte portál Office 365 a prihláste sa svojim menom a heslom.
2. Kliknite na ozubené koleso nastavení vpravo hore a zvoľte príkaz Nastavenia služieb Office 365.

Ako zmeniť vlastné heslo Office 365

3. Zobrazí sa stránka Vášho profilu kde vyhľadajte a kliknite na príkaz Zmena hesla.

Ako zmeniť vlastné heslo Office 365

4. Zobrazí sa ďalšia stránka (na novej záložke) zmena hesla, kde je potrebné zadať najprv Staré heslo a potom 2x nové heslo. Pri jeho zadávaní sa zobrazuje aj indikátor sily hesla, ktoré by malo mať veľké a malé písmená, čísla a prípadne aj špeciálne znaky.

Ako zmeniť vlastné heslo Office 365

5. Po zadaní potrebných údajov kliknite na tlačidlo Odoslať. Znovu sa zobrazí stránka zmena hesla, ktorú môžete zatvoriť. Cez výber aplikácii sa presuňte napr. do pošty alebo sa odhláste.
6. Ďalšie prihlásenie už bude potrebné spraviť s novým heslom.

Ako zmeniť vlastné heslo Office 365 ak ho zabudnete

Ak heslo zabudnete alebo mu skončila platnosť, tak môžete požiadať správcu o jeho zmenu. V prípade, že máte v organizácii konfiguráciu, ktorá umožňuje zmenu aj samotnému používateľovi, tak stačí na prihlasovacej stránke kliknúť na príkaz Nemôžete získať prístup k svojmu kontu? a postupovať podľa pokynov na obrazovke. Toto ale vyžaduje aby správca Office 365 nastavil samoobslužné vytvorenie nového hesla používateľmi v centre spravovania Azure AD. V tomto prípade je potrebné, aby mal používateľ zadané telefónne číslo alebo alternatívnu emailovú adresu pomocou ktorej získa nové heslo.

Ak zatiaľ nepoužívate služby Office 365, tak nás neváhajte kontaktovať. Vysvetlíme Vám najvhodnejšie možnosti pre vaše potreby.
Kontakt

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Najbližšie udalosti

  1. SharePoint na teamovú spoluprácu

    27 mája @ 10:00 - 11:00
  2. Ako využívať Word a súbory v cloude

    27 mája @ 13:30 - 14:30

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...