Access

Ako zobraziť záznamy z aktuálneho roka v Access

Pri práci s databázami často potrebujete zobraziť len určité záznamy podľa rôznych kritérií. To spravíte pomocou výberového dotazu s kritériom. Môžete ich spraviť aj viac aby ste dosiahli čo najpresnejšie výsledky. Kritéria v dotaze Access môžete robiť pre rôzne typy polí. Nižšie stručne popisujem ako môžete zobraziť a použiť záznamy z aktuálneho roka v Access. V tomto príklade je potrebné, aby ste mali tabuľku s dátumovým poľom, napr. dátum vystavenia objednávky alebo faktúry. Kritériom zobrazíte len tie, ktoré sú z aktuálneho roka. Celý postup je aj v krátkom videu.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár