Excel

Aký význam má nástroj kamera v Exceli

Nástroj kamera v Exceli je pre používateľov takmer neznámy. Nenachádza sa na žiadnom páse s nástrojmi ani na paneli s nástrojmi Rýchly prístup. Ak ho chcete využívať tak si musíte jeho príkaz nájsť v možnostiach aplikácie a doplniť na panel rýchly prístup. Potom ho môžete použiť na vytvorenie obrázku, ktorý bude obsahovať oblasť buniek a tieto budú prepojené s tou pôvodnou oblasťou a budú sa aktualizovať aj vrátane formátov. Takto vytvorený obrázok môžete umiestniť na jednom hárku alebo na inom hárku v rámci jedného zošita. Ako môžete kameru využívať si pozriete aj v krátkom videu. Uvidíte aj postup ako rovnaký výsledok dosiahnete aj inou cestou. 😉

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár