PowerPoint

Animácia kreslenia tvaru v PowerPointe

Pri vytváraní prezentácie môžete využívať prechody snímok a animácie textu alebo objektov. V prípade animácií máte na výber pomerne širokú paletu rôznych typov animovania vybratého objektu. Tieto animácie sú rozdelené na úvodný efekt, zvýraznenie a záverečný efekt. Podľa zvoleného typu môžete spraviť ešte dodatočné nastavenie efektu, aby ste získali vizuálne zobrazenie ako potrebujete. Zvyčajne si s týmto vystačíte a nie je nutné robiť ďalšie nastavenia. Ak chcete dosiahnuť efekt ako keby ste postupne nakreslili obdĺžnik, tak treba zvoliť iný postup. Vo videu si pozriete ako sa dá spraviť animácia kreslenia tvaru v PowerPointe.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár