OneDrive

Blížiace sa novinky vo OneDrive

Microsoft na svojej konferencii Ignite 2017 v posledný septembrový týždeň predstavil novinky vo OneDrive for Business, ktoré produkt posúvajú výrazne vpred. Sú to novinky v používateľskom prostredí, v spôsobe používania a spravovania administrátormi. Nižšie niektoré z nich stručne popisujem. Viac detailov nájdete priamo na oficiálnom blogu.

Novinky vo OneDrive

Novinky vo OneDrive začnem tým čo mi doteraz chýbalo. Možnosť zobraziť všetko čo máte v cloude priamo vo Windows prieskumníkovi, ale tak aby sa ten cloudový obsah celý nesynchronizoval. Microsoft prišiel so súbormi na vyžiadanie (Files On-Demand). Toto bude dostupné po 17. októbri 2017 vo Windows 10 s jesennou aktualizáciou (Fall Creators Update). Insideri to už samozrejme mohli testovať skôr. Okrem rôzneho spôsobu dostupnosti súborov pripravili aj možnosť náhľadu súborov bez toho, aby ste mali inštalovanú príslušnú aplikáciu.

Ak používate technológiu IRM/DRM tak bude možné takto chránené knižnice synchronizovať. Bude sa dať spraviť aj zdieľanie s externými zdrojmi bez toho aby museli mať Microsoft konto. Využije sa na to jednorazový kód. Ďalšia vec, ktorá používateľov poteší je možnosť konečne si zobraziť čo všetko ste zdieľali. Je to dobré hlavne ak od zdieľania položky prešiel dlhší čas a nepamätáte si čo všetko ste povolili na zdieľanie. Taktiež sa bude dať v prehliadači priamo zobraziť režim úprav súboru (doteraz bol najprv na čítanie).

Pre administrátorov služby pribudne možnosť zobraziť si aktívne účty, súborovú aktivitu a ďalšie drobnosti. Koncom roka pribudne možnosť využívania Microsoft Flow (Postupy). Dostupný bude aj nástroj na svojpomocnú migráciu zo zdieľaných priečinkov alebo iných cloudových služieb. Pribudne aj možnosť na obnovu v prípade neuváženého hromadného vymazania alebo v prípade poškodenia súborov. Bude aj podpora otvárania zip súborov priamo v prehliadači.

Viac detailov priamo od produktových manažérov a prezentujúcich na Ignite nájdete v príslušnom článku na ich blogu. Postupne sa budú objavovať detaily ku každej novinke. Popíšem ich aj na tomto webe hneď potom ako budú všeobecne dostupné. V prípade otázok ohľadom konzultácii a školení ma prosím kontaktujte.

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár