• 0

Chráňte si počítač pri jeho nečinnosti

Category:Windows Tags : 

Počas nečinnosti počítača s Windows potrebujete chrániť svoj používateľský účet, aby s ním nemohol pracovať nikto iný. Ako nastaviť, aby sa vždy požadovalo zadanie hesla po 5 minútach nečinnosti?

1. K používateľskému účtu potrebujete mať vytvorené heslo ako je popísané v nedávnom článku Nastavenie a zmena hesla vo Windows 7.

2. Kliknite pravým tlačidlom myši na pracovnú plochu a zvoľte príkaz Prispôsobiť.

3. V zobrazenom okne kliknite vpravo dolu na tlačidlo Šetrič obrazovky.

4. Zobrazí sa okno Nastavenie šetriča obrazovky kde vyberte v zozname niektorý šetrič, zadajte čas jeho aktivácie pri nečinnosti a zakliknite položku Pri obnovení zobraziť prihlasovaciu obrazovku. Nastavenia potvrďte tlačidlom OK a zatvorte všetky zobrazené okná.

Windows 7, 8.1 - Šetrič obrazovky chránený heslom

5. Po 5 minútach nečinnosti sa zobrazí šetrič obrazovky. Následná aktivita myšou/klávesnicou zobrazí úvodnú obrazovku, kde bude potrebné zadať používateľské heslo.

Vo firemných sieťach s Windows serverom môže správca siete toto nastavenie urobiť centrálne pre všetkých používateľov bez možnosti zmeny času nečinnosti používateľom. Kontaktujte nás, poradíme Vám ako na to.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Najbližšie udalosti

  1. SharePoint na teamovú spoluprácu

    27 mája @ 10:00 - 11:00
  2. Ako využívať Word a súbory v cloude

    27 mája @ 13:30 - 14:30

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...