Číslované nadpisy vo Worde spravíte jedným kliknutím

  • 0

Číslované nadpisy vo Worde spravíte jedným kliknutím

Category:Word Tags : 

Číslované nadpisy vo Worde sú potrebné zvyčajne v dlhších dokumentoch ako sú napr. diplomová alebo bakalárska práca, ale aj rôzne príručky, návody alebo firemné postupy. Ideálny postup ako to spraviť je pomocou štýlov. Využiť sa dá preddefinovaný štýl nadpisov, kedy je to otázka jedného kliknutia myši. Ide to samozrejme aj na vlastné štýly, ale to už vyžaduje trochu viac nastavení aby to správne fungovalo. V nasledujúcom článku si prečítate ako sa číslované nadpisy vo Worde dajú spraviť jedným kliknutím myši. V krátkej video ukážke to aj názorne predvediem.

Číslované nadpisy na vstavaných štýloch

Číslované nadpisy na jedno kliknutie myšou predpokladajú, že budete využívať vstavané štýly Nadpis 1 až Nadpis 9, ktoré si samozrejme môžete upraviť na vzhľad aký potrebujete.

1. Pri písaní dlhšieho dokumentu kliknite do prvého nadpisu, ktorý má byť číslovaný.

2. Na páse s nástrojmi Domov kliknite na tlačidlo Viacúrovňový zoznam a v galérií vyberte ten typ, ktorý v ukážke obsahuje 1. Nadpis 1, 1.1. Nadpis 2, 1.1.1 Nadpis 3, atď. Týmto povolíte číslovanie k štandardným štýlom nadpisov.

Číslované nadpisy vo Worde

3. Počas písania postupne pridávajte nadpisy podľa potreby z galérie Štýly. Nadpisy už budú číslované podľa zvolenej úrovne.

4. Ak chcete zmeniť niektorú úroveň už napísaného nadpisu na vyššiu / nižšiu, tak kliknite do tohto nadpisu a použite tlačidlá zväčšiť / zmenšiť zarážku, príp. klávesu Tab (zväčšiť) alebo Shift + Tab (zmenšiť).

Poznámka: v prípade, že používate viacjazyčnú inštaláciu Office, tak viacúrovňové číslovanie bude v ponuke podľa toho v akom jazyku ste Word spustili prvý krát. Takže pri anglických verziách tam bude 1. Heading 1, 1.1. Heading 2 atď.

Zmena farby nadpisu

Tieto štandardné štýly nadpisov sú modrou farbou. Ak potrebujete inú, tak jednoducho zmeňte nastavenie štýlu cez pravé tlačidlo myši na názov štýlu v galérií štýlov, kde v ponuke zvoľte upraviť. V zobrazenom okne spravte potrebné zmeny vzhľadu a kliknite na OK. Okrem takejto zmeny jedného štýlu môžete využiť aj Motív, ktorý zmení dizajn dokumentu hlavne z pohľadu farby a typu písma, ale aj ďalších drobností.

Číslované nadpisy vo Worde

Ďalší obsah článku – krátka video ukážka ako spraviť číslované nadpisy na jedno kliknutie myšou a úprava základných štýlov nadpisov je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať

Ak potrebujete zmeniť jazykovú ponuku viacúrovňového číslovania (zmena v systéme) alebo vytvoriť šablónu dokumentu, príp. upraviť dlhý dokument, tak nás neváhajte kontaktovať. Pripravíme Vám cenovú ponuku.
Kontakt

Podobný článok
Využite automatické opravy vo Worde

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...