SQL Server

Čo je doplnok SQL Server Import v Azure Data Studio

Na prácu s Azure SQL databázou môžete využívať niekoľko nástrojov. Jeden z nich je aj Azure Data Studio, ktorý nainštalujete spolu s SQL Server Management Studio (SSMS) 18.7+. V ADS sa môžete pripojiť k SQL serveru alebo priamo k Azure SQL databáze. V základe vám tento nástroj ponúka niekoľko možností na prácu s údajmi. Môžete využiť skripty SQL na vytvorenie novej tabuľky alebo zobrazenie údajov z tabuľky a pod. Takéto údaje môžete pomerne jednoducho uložiť do niekoľkých formátov ako je csv, xlsx a pod. Ak chcete importovať údaje do databázovej tabuľky na serveri z csv súboru, tak môžete použiť rozšírenie / doplnok SQL Server Import v Azure Data Studio.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár