Office 365

Čo je Microsoft Lists v predplatnom Microsoft 365

Microsoft Lists – zoznamy sú súčasťou predplatného Microsoft 365. Slúžia na evidenciu a sledovanie položiek, ktoré môžete aj zdieľať s kolegami. Ak potrebujete evidovať údaje o zariadeniach používateľov alebo položky v projekte môžete použiť túto aplikáciu. Hodí sa aj na vytvorenie kontrolného zoznamu čo treba postupne robiť v prípade nejakej udalosti a dá sa označovať čo je už hotové, napr. kroky pri nástupe nového zamestnanca a pod. Nájdete to cez spúšťač aplikácii na domovskej stránke predplatného M365. V konečnom dôsledku sú to zoznamy SharePoint a tam sú aj uložené. Ako to vyzerá si pozriete aj v krátkom videu.

Ako vyzerá Microsoft Lists

Microsoft Lists po prvom spustení zobrazia jednoduchého informačného sprievodcu na čo sa to dá použiť. Potom budete mať k dispozícii tlačidlo na vytvorenie nového zoznamu. Ten môžete vytvoriť prázdny, zo šablóny alebo z tabuľky Excelu. Kliknutím na šablónu sa zobrazí jej ukážka a popis.

Ako vyzerá Microsoft Lists

Po kliknutí na Použiť šablónu sa zobrazí okno kde treba zadať Názov, Popis, vybrať FarbuIkonu ako aj umiestnenie zoznamu. To môže byť Moje zoznamy alebo na lokalite SharePoint. Po vytvorení môžete pridávať položky cez tlačidlo Nové alebo cez úpravu v zobrazení mriežky. Položky zoznamu môžete zdieľať, exportovať do Excelu alebo automatizovať pomocou Power Automate. Samozrejmosťou sú aj zobrazenia, možnosť pridať / odobrať stĺpce a upozornenia na zmeny.

Ako vyzerá Microsoft Lists

Celá práca so zoznamom je rovnaká akú poznáte na SharePointe. Tam môžete pri vytvorení nového zoznamu taktiež vybrať z pripravených šablón a bude to vyzerať rovnako. Výhoda šablón je v tom, že obsahuje pripravené stĺpce ale aj položky rozbaľovacích zoznamov pre zvolený typ zoznamu a nemusíte to zdĺhavo nastavovať manuálne.

Podobný článok
Na čo sú používateľské šablóny Microsoft 365

Kontaktujte ma prosím ak chcete vedieť viac možností ako využívať služby Microsoft 365, Exchange, SharePoint, Teams ale aj iné, príp. ak potrebujete realizovať administráciu 365 a nastavenia. Pripravím Vám ponuku na konzultáciu, školenie alebo webinár.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár