Visio

Čo je nové v MS Visio 2021

Začiatkom októbra 2021 Microsoft sprístupnil Windows 11 ako aj Microsoft Office 2021 spolu s aplikáciami Visio a Project. Visio 2021 prináša aj zopár noviniek. Produkt je dostupný ako jednorazový nákup ale existuje aj vo forme predplatného v Microsoft 365. V predplatnom sú všetky funkcie a priebežne dostávate aj niektoré nové. Nižšie popisujem čo je nové v MS Visio 2021 Professional, ktoré je inštalované popri aplikáciách z predplatného Microsoft 365.

Čo je nové v MS Visio 2021

Aby som mohol popísať čo je nové v MS Visio 2021, tak som spravil inštaláciu popri aplikáciách z Microsoft 365 a ako upgrade zo staršej verzie Visio. Inštalačný iso súbor má cez 4 GB a po jeho spustení nemáte veľa možností ako ovplyvniť priebeh inštalácie. Inštalácia je technológiou Click-to-Run. Možnosti prispôsobenia pre správcov samozrejme existujú cez Office Customization Tool, ale pre účely tohto článku ich detailnejšie popisovať nebudem. Po dokončení je potrebné produkt aktivovať nakoľko nie je v mojom prípade súčasťou predplatného M365.

Po spustení aplikácie si môžete z domovskej obrazovky vybrať či chcete vytvárať novú schému zo šablóny alebo otvoriť prázdnu. V tejto verzii pribudla vynovená schéma Preverovanie na mieste zločinu, ktorú by mohli využiť vyšetrovatelia. 🙂 Taktiež je k dispozícii šablóna Sociálny odstup, ktorá sa dá použiť pri plánovaní vnútorných priestorov v súvislosti s pandemickými odporúčaniami.

Čo je nové v MS Visio 2021

Dostupné sú aj drôtené modely aplikácie, mobilnej aplikácie a webu ako aj vzorkovnice a tvary pre Azure a konkurenčný AWS.

Čo je nové v MS Visio 2021

Ďalej pribudli rovnaké možnosti na vkladanie obrázkov a ilustrácii ako sú vo Worde alebo PowerPointe. Môžete vložiť obrázky, ikony, výrezy postáv a nálepky. Používateľské prostredie sa vizuálne prispôsobilo ostatným Office aplikáciám z M365, ale to je len kozmetická zmena. Celkovo noviniek nie je veľa a používatelia Visio v predplatnom 365 ich už aj tak majú a poznajú plus majú niektoré prémiové navyše.

Čo je nové v MS Visio 2021

Podobný článok
Čo je nové v Office 2021

Ak MS Visio 365 / 2021 nemáte a chcete ho využívať na vytváranie schém a diagramov, tak ma prosím kontaktujte. Kolegovia Vám pripravia ponuku na jeho obstaranie, licencovanie alebo školenie.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár