• 0
Ikona Visio

Čo je nové v MS Visio 2021

Category:Visio Tags : 

Začiatkom októbra 2021 Microsoft sprístupnil Windows 11 ako aj Microsoft Office 2021 spolu s aplikáciami Visio a Project. Visio 2021 prináša aj zopár noviniek. Produkt je dostupný ako jednorazový nákup ale existuje aj vo forme predplatného v Microsoft 365. V predplatnom sú všetky funkcie a priebežne dostávate aj niektoré nové. Nižšie popisujem čo je nové v MS Visio 2021 Professional, ktoré je inštalované popri aplikáciách z predplatného Microsoft 365.

Čo je nové v MS Visio 2021

Aby som mohol popísať čo je nové v MS Visio 2021, tak som spravil inštaláciu popri aplikáciách z Microsoft 365 a ako upgrade zo staršej verzie Visio. Inštalačný iso súbor má cez 4 GB a po jeho spustení nemáte veľa možností ako ovplyvniť priebeh inštalácie. Inštalácia je technológiou Click-to-Run. Možnosti prispôsobenia pre správcov samozrejme existujú cez Office Customization Tool, ale pre účely tohto článku ich detailnejšie popisovať nebudem. Po dokončení je potrebné produkt aktivovať nakoľko nie je v mojom prípade súčasťou predplatného M365.

Po spustení aplikácie si môžete z domovskej obrazovky vybrať či chcete vytvárať novú schému zo šablóny alebo otvoriť prázdnu. V tejto verzii pribudla vynovená schéma Preverovanie na mieste zločinu, ktorú by mohli využiť vyšetrovatelia. 🙂 Taktiež je k dispozícii šablóna Sociálny odstup, ktorá sa dá použiť pri plánovaní vnútorných priestorov v súvislosti s pandemickými odporúčaniami.

Čo je nové v MS Visio 2021

Dostupné sú aj drôtené modely aplikácie, mobilnej aplikácie a webu ako aj vzorkovnice a tvary pre Azure a konkurenčný AWS.

Čo je nové v MS Visio 2021

Ďalej pribudli rovnaké možnosti na vkladanie obrázkov a ilustrácii ako sú vo Worde alebo PowerPointe. Môžete vložiť obrázky, ikony, výrezy postáv a nálepky. Používateľské prostredie sa vizuálne prispôsobilo ostatným Office aplikáciám z M365, ale to je len kozmetická zmena. Celkovo noviniek nie je veľa a používatelia Visio v predplatnom 365 ich už aj tak majú a poznajú plus majú niektoré prémiové navyše.

Čo je nové v MS Visio 2021

Podobný článok
Čo je nové v Office 2021

Ak MS Visio 365 / 2021 nemáte a chcete ho využívať na vytváranie schém a diagramov, tak ma prosím kontaktujte. Kolegovia Vám pripravia ponuku na jeho obstaranie, licencovanie alebo školenie.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...