Azure

Čo je Resource group v Azure?

V cloude Azure sa zdroje umiestňujú do skupín, tzv. resource groups podľa ktorých si môžete lepšie spravovať a členiť vaše riešenia. Napr. virtuálny počítač a jeho súčasti umiestnite do jednej skupiny a môžete to vidieť na jednom mieste. Ale môžete tam mať aj viac virtuálnych počítačov v rámci celého riešenia a budete to mať na jednom mieste. Azure využíva 4 úrovne rozsahu kde najvyššia úroveň je Management group, potom je Subscription, ktoré obsahujú Resource groups a tie obsahujú Resources. Čo je Resource group v Azure si pozriete v stručnom popise nižšie.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár