• 0
Ikona Visio

Čo ponúka Visio z Microsoft 365 (Plán 2)

Category:Visio Tags : 

Aplikácia Visio je určená na kreslenie schém, diagramov, procesov, vývojových diagramov a ďalších grafických prvkov. Dostupná je v niekoľkých edíciách. Aktuálna verzia je 2019 – Standard alebo Professional. Existuje aj v predplatnom, kde to je rozdelené na Plán 1 a Plán 2. Každá z týchto edícii ponúka určitú skupinu funkcií a najviac ich nájdete v predplatnom Plán 2. Čo ponúka Visio z Microsoft 365 (Plán 2) popisujem nižšie.

Visio z Microsoft 365 (Plán 2)

Visio z Microsoft 365 si môžete kúpiť cez webový obchod alebo cez dodávateľa. Vždy je to ale predplatné, kde Plán 1 neobsahuje plnohodnotnú aplikáciu inštalovanú do počítača ale je len v prehliadači. Plán 2 obsahuje aj aplikáciu do počítača a má zopár možností navyše ako klasická inštalácia Visio Professional 2019.

Prvý rozdiel aj keď veľmi nepatrný je v tom, že 2019 nemá zatiaľ používateľské prostredie ako ostatné aplikácie z Office (vyzerá ako verzia 2016). Rozdiely sú napr. aj v niektorých pásoch s nástrojmi.

Porovnanie Visio Plán 2 a 2019

Ďalší rozdiel je v dostupnosti niektorých šablón a funkcií. Plán 2 obsahuje šablónu Drôtový model mobilných aplikácií. Ten obsahuje vzorkovnice a tvary práve na tento účel.

Čo ponúka Visio z Microsoft 365 (Plán 2)

Ďalej je tam navyše lepšia možnosť exportu. Niektoré typy výkresov môžete exportovať do Wordu ale aj PowerPointu. Vo Worde sa zobrazia jednotlivé časti výkresu a môžete k nim doplniť aj svoj popis.

Čo ponúka Visio z Microsoft 365 (Plán 2)

V PowerPointe je to podobné. Postupujete tak, že po kliknutí na Súbor Exportovať Vytvoriť PowerPointovú prezentáciu vytvoríte tzv. Vystrihnuté snímky, ktoré sa zobrazia v table vpravo. Môžete k nim pridať názvy a potom tlačidlom Exportovať ich pošlete do PowerPointu. Tam snímky upravíte podľa potreby.

Čo ponúka Visio z Microsoft 365 (Plán 2)

Visio môžete prepojiť aj s inými aplikáciami a službami ako je napr. Microsoft Power Automate a ďalšie. Podľa toho čo potrebujete vytvárať sa aj rozhodujete, ktoré Visio bude pre Vás najvhodnejšie. Svoju rolu zohráva samozrejme aj cena, ktorá je buď jednorazová pre klasické aplikácie alebo mesačná / ročná pre predplatné.

Čo ponúka Visio z Microsoft 365 (Plán 2)

Podobný článok
Ako pridať mapy štátov do Visia

Ak MS Visio nemáte a chcete ho využívať, tak ma prosím kontaktujte. Kolegovia Vám pripravia ponuku na jeho obstaranie, licencovanie alebo školenie.
Kontakt

.


O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Najbližšie udalosti

  1. Kedy a načo použiť MS Access

    24 septembra @ 10:00 - 11:00
  2. Ako a kam písať poznámky v počítači

    24 septembra @ 13:30 - 14:30

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...