Visio

Čo ponúka Visio z Microsoft 365 (Plán 2)

Aplikácia Visio je určená na kreslenie schém, diagramov, procesov, vývojových diagramov a ďalších grafických prvkov. Dostupná je v niekoľkých edíciách. Aktuálna verzia je 2019 – Standard alebo Professional. Existuje aj v predplatnom, kde to je rozdelené na Plán 1 a Plán 2. Každá z týchto edícii ponúka určitú skupinu funkcií a najviac ich nájdete v predplatnom Plán 2. Čo ponúka Visio z Microsoft 365 (Plán 2) popisujem nižšie.

Visio z Microsoft 365 (Plán 2)

Visio z Microsoft 365 si môžete kúpiť cez webový obchod alebo cez dodávateľa. Vždy je to ale predplatné, kde Plán 1 neobsahuje plnohodnotnú aplikáciu inštalovanú do počítača ale je len v prehliadači. Plán 2 obsahuje aj aplikáciu do počítača a má zopár možností navyše ako klasická inštalácia Visio Professional 2019.

Prvý rozdiel aj keď veľmi nepatrný je v tom, že 2019 nemá zatiaľ používateľské prostredie ako ostatné aplikácie z Office (vyzerá ako verzia 2016). Rozdiely sú napr. aj v niektorých pásoch s nástrojmi.

Porovnanie Visio Plán 2 a 2019

Ďalší rozdiel je v dostupnosti niektorých šablón a funkcií. Plán 2 obsahuje šablónu Drôtový model mobilných aplikácií. Ten obsahuje vzorkovnice a tvary práve na tento účel.

Čo ponúka Visio z Microsoft 365 (Plán 2)

Ďalej je tam navyše lepšia možnosť exportu. Niektoré typy výkresov môžete exportovať do Wordu ale aj PowerPointu. Vo Worde sa zobrazia jednotlivé časti výkresu a môžete k nim doplniť aj svoj popis.

Čo ponúka Visio z Microsoft 365 (Plán 2)

V PowerPointe je to podobné. Postupujete tak, že po kliknutí na Súbor Exportovať Vytvoriť PowerPointovú prezentáciu vytvoríte tzv. Vystrihnuté snímky, ktoré sa zobrazia v table vpravo. Môžete k nim pridať názvy a potom tlačidlom Exportovať ich pošlete do PowerPointu. Tam snímky upravíte podľa potreby.

Čo ponúka Visio z Microsoft 365 (Plán 2)

Visio môžete prepojiť aj s inými aplikáciami a službami ako je napr. Microsoft Power Automate a ďalšie. Podľa toho čo potrebujete vytvárať sa aj rozhodujete, ktoré Visio bude pre Vás najvhodnejšie. Svoju rolu zohráva samozrejme aj cena, ktorá je buď jednorazová pre klasické aplikácie alebo mesačná / ročná pre predplatné.

Čo ponúka Visio z Microsoft 365 (Plán 2)

Podobný článok
Ako pridať mapy štátov do Visia

Ak MS Visio nemáte a chcete ho využívať, tak ma prosím kontaktujte. Kolegovia Vám pripravia ponuku na jeho obstaranie, licencovanie alebo školenie.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár