Excel

Čo robiť ak nevidíte zdrojové údaje grafu v Exceli

Vytvoriť graf v Exceli dokáže spraviť každý používateľ tejto aplikácie. Stačí označiť údaje v tabuľke a graf vložiť výberom vhodného typu z galérie. Následne ho môžete prispôsobiť podľa potreby výberom štýlu, farby a doplnením / odobratím prvku, ktoré sú pre jeho čitateľnosť dôležité. Horšie je to už v prípade, keď sa mení štruktúra tabuľky. Takže ak vymeníte napr. dva stĺpce, tak sa môže stať, že už nevidíte zdrojové údaje grafu v Exceli tak, ako to bolo pred zmenou stĺpcov (farebne označené oblasti po označení grafu). V tejto situácii sa nedá prepnúť riadok a stĺpec v nastavení grafu. Ako to vyzerá a opravuje sa takáto vec si pozriete aj vo videu.

Zvyšný text článku je dostupný pre členské úrovne: Registrovaný prístup, Sponzorovaný prístup, Prémiový prístup, a Prémiový prístup 6 mes..
Prihláste sa prosím, alebo sa zaregistrujte do BEZPLATNEJ alebo Prémiovej členskej úrovne..
Prihlásiť sa Registrovať

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár