Windows

Čo sú novinky a záujmy vo Windows 10

Pravidelnými aktualizáciami Microsoft opravuje vo svojich produktoch chyby a prináša aj rôzne nové funkcie a nástroje. Po júnovej aktualizácii sa mi na paneli úloh objavila ikona počasia, ktorá po ukázaní myšou zobrazuje novinky a záujmy vo Windows 10 (od verzie 1909 a novšie), tzv. informačný kanál. Dá sa to aj konfigurovať alebo skryť (vypnúť) ak zistíte, že to nemá pre vás pridanú hodnotu a zapnuté to bolo bez vášho súhlasu.

Novinky a záujmy vo Windows 10

Novinky a záujmy vo Windows 10 využívajú online službu Microsoft News z webu msn.com, ktorá zobrazuje v informačnom kanáli okrem počasia aj správy alebo údaje z akciových trhov. V našich podmienkach je táto služba málo zaujímavá, nakoľko neposkytuje slovenské informácie ale hlavné svetové v angličtine. Môžete si síce vybrať aj iný jazyk a pre nás najbližší je český. Spravíte to po zobrazení informačného kanála cez tri bodky (Settings) kde zvolíte Language and content (Jazyk a obsah).

Čo sú novinky a záujmy vo Windows 10

Týmto sa v prehliadači Microsoft Edge zobrazí webová stránka msn.com kde si môžete vybrať z niekoľkých svetových jazykov alebo spomínanú češtinu. Ďalej na stránke môžete nastaviť ďalšie detaily, ktoré chcete zobrazovať v informačnom kanáli. Potom stačí v okne kanála použiť príkaz obnoviť (Refresh) a údaje sa budú zobrazovať po česky a z českých správ. Po kliknutí na správu, ktorú si chcete prečítať sa táto zobrazí znovu v prehliadači Edge (aj keď ho nemáte predvolený). Tam robíte všetky nastavenia vrátane toho aké informácie chcete vidieť. To spravíte v časti Záujmy.

Čo sú novinky a záujmy vo Windows 10

Osobne mám túto službu skrytú nakoľko neposkytuje pre mňa relevantné informácie. 😉 Spravíte to cez pravú myš na paneli úloh kde zvolíte Novinky a záujmy Vypnúť. Tu môžete spresniť aj ďalšie možnosti zobrazenia ak to chcete používať.

Podobné články
Ako prispôsobiť panel úloh Windows 10
Ako zobraziť skryté ikony na ploche Windows

Kontaktujte ma prosím ak Vás zaujíma viac možností ako využívať Windows 10 a služby a aplikácie z predplatného Microsoft 365 na teamovú spoluprácu. Pripravím Vám ponuku na ukážku možností, školenie, konzultáciu alebo webinár.
Kontakt

.

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj služby z Microsoft 365, SharePoint a ďalšie.

Zanechajte komentár