Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť sa už konala.

Aká je automatizácia v Power Automate a Exceli

28 marca @ 10:00 - 11:00

Ikona Power Automate

Na webinári ukážem úvodné informácie aká je automatizácia v Power Automate a Exceli. Využijete to na opakované úlohy, ktoré v Exceli robíte. Ak potrebujete pravidelne importovať csv súbor do Excelu kde musíte odstrániť nepotrebné riadky so zbytočnými údajmi, tak Power Automate je jednou z možností. Ukážem prostredie Power Automate aj Power Automate Desktop a niektoré úvodné postupy automatizácie. Pozrieť si to môžete naživo v utorok 28.3.2023 o 10:00 ak ste sa registrovali v sponzorovanej alebo prémiovej úrovni tohto portálu.

Automatizácia v Power Automate a Exceli – čo uvidíte

Automatizácia v Power Automate a Exceli vám poskytne zjednodušenie práce pri rovnakých opakovaných činnostiach. Najprv ukážem prostredie PA a šablóny, ktorými si zrýchlite vytvorenie vlastného postupu. V tomto prípade sa používajú súbory uložené v cloude. Môžete ukladať emailové PDF prílohy do OneDrive a zapisovať do Excel tabuľky informácie z tej emailovej správy.

V prípade PA Desktop ukážem ako môžete pracovať aj s lokálne uloženými súbormi. Môžete načítať údaje z csv súboru, potom spustíte Excel a tieto údaje tam umiestnite. Následne môžete prispôsobiť šírky stĺpcov a vymazať nepotrebné riadky. Predvediem niektoré základné postupy na prácu s PAD a Excelom. Webinár je určený pre úplných začiatočníkov v Power Automate.

Možnosti sledovania webinára

Webinár bude realizovaný prostredníctvom konferencie MS Teams. Linka na jeho zobrazenie v MS Teams Web app alebo v plnohodnotnom Teams tu bude k dispozícii pre sponzorovaných / prémiových používateľov portálu tipy-triky.sk zhruba 15 minút (od 9:45) pred začiatkom webinára v utorok 28.3.2023 o 10:00.

Do konferencie sa prihlásite cez linku nižšie

Ďalší obsah článku – linka na prístup k webináru cez MS Teams je pre sponzorovaných / prémiových používateľov portálu. Zaregistrujte sa prosím alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Prihlásenie alebo Nová registrácia

Začíname po príchode účastníkov – najneskôr o 10:01

Ak ste MS Teams Web App ešte nepoužívali, tak je vhodné použiť moderný internetový prehliadač Chrome alebo MS Edge. Obidva ponúkajú možnosť pripojiť sa cez webovú aplikáciu aj cez počítačovú. Stačí kliknúť na príslušné tlačidlo – odporúčam použiť webovú ak nemáte inštalovanú a konfigurovanú plnohodnotnú počítačovú aplikáciu. Stručný popis je v článku https://tipy-triky.sk/ako-sa-zucastnit-webinara-cez-teams/

Poteší ma aj spätná väzba a námety na ďalšie webináre (články, video návody). Stačí napísať na info @ tipy-triky. sk alebo využiť kontaktný formulár.

Ďakujem a prajem príjemné sledovanie.

Podrobnosti

Dátum:
28 marca
Čas:
10:00 - 11:00
Udalosť Kategória:
Udalosť značky:
, , , ,
Webstránka:
tipy-triky.sk

Miesto udalosti

On-line
Slovakia (Slovak Republic) + Google Map
Zobraziť webstránku Miesto udalosti

Organizátor

Peter Belko
Zobraziť webstránku Organizátor