Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť sa už konala.

Prečo by ste mali používať OneDrive?

28 februára @ 13:30 - 14:30

Ikona OneDrive for Business

Cloudový ukladací priestor od Microsoftu je rozdelený medzi niekoľko služieb. Patrí tam bezplatný OneDrive, potom v predplatnom Microsoft 365 je OneDrive for Business a SharePoint. Každá z týchto služieb poskytuje rovnaké možnosti a tie z M365 ešte aj niečo navyše. Na webinári ukážem prečo by ste mali používať OneDrive nie len na teamovú spoluprácu. Pozriete si to naživo v utorok 28.2.2023 o 13:30. Zúčastniť sa môžete ak ste sa registrovali v sponzorovanej alebo prémiovej úrovni tohto portálu.

Prečo používať OneDrive – čo uvidíte

Na webinári ukážem prečo by ste mali používať OneDrive ak chcete teamovo spolupracovať s kolegami alebo ak používate viac zariadení. Najprv popíšem aké sú rozdiely medzi spomenutými službami. Potom ukážem prostredie OneDrive for Business. Ako vytvoríte súbory v aplikáciách Office pre web – Word, Excel a PowerPoint. Potom ako pokračovať v úpravách v počítačovej aplikácii. Office súbory môžete automaticky ukladať a vysvetlím aké to má výhody a nevýhody. Potom ukážem ako zdieľať súbory cez web OneDrive ale aj priamo v Office aplikácii. Uvidíte aj prácu dvoch používateľov súčasne v reálnom čase. Priebežne spomeniem aj niektoré tipy a triky pri práci s týmito službami a aplikáciami. Webinár je pre bežných používateľov Office aplikácií a služieb.

Možnosti sledovania webinára

Webinár bude realizovaný prostredníctvom konferencie MS Teams. Linka na jeho zobrazenie v MS Teams Web app alebo v plnohodnotnom Teams tu bude k dispozícii pre používateľov portálu tipy-triky.sk zhruba 15 minút (od 13:15) pred začiatkom webinára v utorok 28.2.2023  o 13:30.

Do konferencie sa prihlásite cez linku nižšie

Ďalší obsah článku – linka na prístup k webináru cez MS Teams je pre sponzorovaných / prémiových používateľov portálu. Zaregistrujte sa prosím alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Prihlásenie alebo Nová registrácia

Začíname po príchode účastníkov – najneskôr o 13:33

Ak ste MS Teams Web App ešte nepoužívali, tak je vhodné použiť moderný internetový prehliadač Chrome alebo MS Edge. Obidva ponúkajú možnosť pripojiť sa cez webovú aplikáciu aj cez počítačovú. Stačí kliknúť na príslušné tlačidlo – odporúčam použiť webovú ak nemáte inštalovanú a konfigurovanú plnohodnotnú počítačovú aplikáciu. Stručný popis je v článku https://tipy-triky.sk/ako-sa-zucastnit-webinara-cez-teams/

Poteší ma aj spätná väzba a námety na ďalšie webináre (články, video návody). Stačí napísať na info @ tipy-triky. sk alebo využiť kontaktný formulár.

Ďakujem a prajem príjemné sledovanie.

Podrobnosti

Dátum:
28 februára
Čas:
13:30 - 14:30
Udalosť Kategória:
Udalosť značky:
, , , ,
Webstránka:
tipy-triky.sk

Miesto udalosti

On-line
Slovakia (Slovak Republic) + Google Map
Zobraziť webstránku Miesto udalosti

Organizátor

Peter Belko
Zobraziť webstránku Organizátor