Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť sa už konala.

Poznáte rovnaké funkcie v Office?

28 februára @ 10:00 - 11:00

Ikona Office

Kancelársky balík Microsoft Office obsahuje jednotlivé aplikácie na spracovanie textu, tabuliek, prezentácií a pod. Každá aplikácia obsahuje špecifické funkcie podľa toho čo sa v nej spracováva. Niektoré úkony sú ale v jednotlivých aplikáciách rovnaké, resp. veľmi podobné. Patrí tam napr. ukladanie do lokálneho PC alebo do cloudu. Potom sú to ďalšie zdieľané funkcie ako napr. grafy, ktoré robíte / upravujte rovnako v Exceli aj vo Worde. Na webinári v utorok 28.2.2023 o 10:00 ukážem niektoré rovnaké funkcie v Office. Zúčastniť sa môžete ak ste sa registrovali v sponzorovanej alebo prémiovej úrovni tohto portálu.

Rovnaké funkcie v Office – čo uvidíte

Na webinári ukážem niektoré rovnaké funkcie v Office 365 / 2021. Najprv to bude prispôsobenie používateľského prostredia – Motív balíka Office, Panel s nástrojmi rýchly prístup a zobrazenie pásu s nástrojmi. Následne spomeniem čo je automatické ukladanie a ako funguje história. Ďalej spomeniem možnosti práce s obrázkami, tvarmi a ilustráciami. To je rovnaké vo Worde, PowerPointe aj Exceli. Ďalej vysvetlím ako použiť snímku obrazovky priamo z aplikácie. Grafy vytvoríte a upravíte takmer rovnako v každej aplikácii. Motívy dokumentu slúžia na vytvorenie rovnakej farebnosti dokumentov, zošitov a prezentácií. Kontrola pravopisu je taktiež veľmi podobná ako aj export do PDF alebo Diktovanie (hlas na text). Tieto spoločné funkcie prakticky ukážem na webinári pre bežných používateľov Office.

Možnosti sledovania webinára

Webinár bude realizovaný prostredníctvom konferencie MS Teams. Linka na jeho zobrazenie v MS Teams Web app alebo v plnohodnotnom Teams tu bude k dispozícii pre sponzorovaných / prémiových používateľov portálu tipy-triky.sk zhruba 15 minút (od 9:45) pred začiatkom webinára v utorok 28.2.2023 o 10:00.

Do konferencie sa prihlásite cez linku nižšie

Ďalší obsah článku – linka na prístup k webináru cez MS Teams je pre sponzorovaných / prémiových používateľov portálu. Zaregistrujte sa prosím alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Prihlásenie alebo Nová registrácia

Začíname po príchode účastníkov – najneskôr o 10:02

Ak ste MS Teams Web App ešte nepoužívali, tak je vhodné použiť moderný internetový prehliadač Chrome alebo MS Edge. Obidva ponúkajú možnosť pripojiť sa cez webovú aplikáciu aj cez počítačovú. Stačí kliknúť na príslušné tlačidlo – odporúčam použiť webovú ak nemáte inštalovanú a konfigurovanú plnohodnotnú počítačovú aplikáciu. Stručný popis je v článku https://tipy-triky.sk/ako-sa-zucastnit-webinara-cez-teams/

Poteší ma aj spätná väzba a námety na ďalšie webináre (články, video návody). Stačí napísať na info @ tipy-triky. sk alebo využiť kontaktný formulár.

Ďakujem a prajem príjemné sledovanie.

Podrobnosti

Dátum:
28 februára
Čas:
10:00 - 11:00
Udalosť Kategória:
Udalosť značky:
, , , ,
Webstránka:
tipy-triky.sk

Miesto udalosti

On-line
Slovakia (Slovak Republic) + Google Map
Zobraziť webstránku Miesto udalosti

Organizátor

Peter Belko
Zobraziť webstránku Organizátor