Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť sa už konala.

Prvý pohľad na nový Outlook (new)

28 novembra @ 13:30 - 14:30

Ikona Outlook

Microsoft pripravuje projekt jeden Outlook, lebo aktuálne ich je niekoľko pre rôzne platformy. Vo Windows je to pošta a kalendár, potom je Outlook pre Android / iPhone a samozrejme Outlook v Microsoft Office 365 / 2021 ako aj ten na webe. Chcú si to zjednodušiť a udržiavať len jednu verziu. Namiesto toho aby zobrali a upravili ten z Office 365, tak začali robiť nový postavený na webovej verzii. Ako používateľ Outlooku 365 sa bojím výsledku, ktorý bude vo finále dostupný. Na webinári v utorok 28.11.2023 o 13:30 ukážem prvý pohľad na nový Outlook (new), ktorý je pre niektorých používateľov už dostupný. Zúčastniť sa môžete ak ste sa registrovali v sponzorovanej alebo prémiovej úrovni tohto portálu.

Prvý pohľad na nový Outlook (new) – čo uvidíte

Prvý pohľad na nový Outlook (new) začnem ako sa k nemu môžete dostať. Dôležité je, že aktuálne nie sú podporované lokálne PST súbory a všetko musíte mať uložené v cloude na poštových serveroch. Podporované sú Microsoft 365, Outlook.com, Gmail, Yahoo, iCloud a IMAP. Starý protokol POP3 cez ktorý ste ukladali do lokálneho PST súboru zatiaľ nie je podporovaný. Potom ukážem ako vyzerá prostredie aplikácie pre poštu, kalendár a úlohy, ktoré sú len To-Do. Prezerať môžete aj skupiny. Ukážem ako spravíte často používané postupy a čo sa aktuálne spraviť nedá a v niektorých prípadoch sa to ani dať nebude. Mám obavu, že ako používateľ Outlooku 365 budem musieť zmeniť niektoré procesy alebo začnem používať inú emailovú aplikáciu, príp. ak sa bude dať, tak starší Outlook 2021.

Možnosti sledovania webinára

Webinár bude realizovaný prostredníctvom MS Teams. Prepojenie na jeho zobrazenie v MS Teams Web app alebo v plnohodnotnom Teams tu bude k dispozícii pre používateľov portálu tipy-triky.sk zhruba 15 minút (od 13:15) pred začiatkom webinára v utorok 28.11.2023 o 13:30.

Na webinár sa prihlásite cez prepojenie nižšie

Ďalší obsah článku – prepojenie na prístup k webináru cez MS Teams je pre sponzorovaných / prémiových používateľov portálu. Zaregistrujte sa prosím alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Prihlásenie alebo Nová registrácia

Začíname po príchode účastníkov – najneskôr o 13:31

Ak ste MS Teams Web App ešte nepoužívali, tak je vhodné použiť moderný internetový prehliadač Chrome alebo MS Edge. Obidva ponúkajú možnosť pripojiť sa cez webovú aplikáciu aj cez počítačovú. Stačí kliknúť na príslušné tlačidlo – odporúčam použiť webovú ak nemáte inštalovanú a konfigurovanú plnohodnotnú počítačovú aplikáciu. Stručný popis je v článku https://tipy-triky.sk/ako-sa-zucastnit-webinara-cez-teams/

Poteší ma aj spätná väzba a námety na ďalšie webináre (články, video návody). Stačí napísať na info @ tipy-triky. sk alebo využiť kontaktný formulár.

Ďakujem a prajem príjemné sledovanie.

Podrobnosti

Dátum:
28 novembra
Čas:
13:30 - 14:30
Udalosť Kategória:
Udalosť značky:
, , , ,
Webstránka:
tipy-triky.sk

Miesto udalosti

On-line
Slovakia (Slovak Republic)
Zobraziť webstránku Miesto udalosti

Organizátor

Peter Belko
Zobraziť webstránku Organizátor