Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Spracovanie databázových údajov v Accesse

18. júla 2019 @ 13:30 - 14:30

Ikona Access

Webinár Spracovanie databázových údajov v Accesse je podobný tomu predchádzajúcemu v Exceli. Ukážem spracovanie rovnakých personálnych údajov v Access, aby ste si mohli porovnať rozdiely medzi aplikáciami Access a Excel pri podobnom type úlohy. Takéto úlohy zvyčajne spracovávajú HR alebo študijné oddelenia. V Access to môže vyzerať ako zdĺhavejšia úloha. Webinár bude prenášaný online vo štvrtok 18.7.2019 o 13:30 pre používateľov portálu tipy-triky.

Spracovanie databázových údajov v Accesse – čo uvidíte

Na webinári Spracovanie databázových údajov v Accesse ukážem prostredie databázovej aplikácie Access. Ukážem ako vyzerá pôvodný zdroj údajov v databázovej tabuľke a ako importovať zdroj údajov. Niektoré postupy by ale bez Excelu boli pomerne zdĺhavé a preto využijem aj ten. Potom spravím niekoľko výberových dotazov s kritériom, aby ste videli ako zobraziť len niektoré údaje podľa podmienky. Uvidíte aj filtrovanie a tlačové zostavy na „prezentovanie“ údajov. Po skončení webinára ak ste videli aj ten predchádzajúci budete poznať základné rozdiely medzi Access a Excel pri riešení podobnej úlohy.

Možnosti sledovania webinára

Webinár Spracovanie databázových údajov v Accesse bude realizovaný už prostredníctvom konferencie MS Teams, ktorý je nasledovníkom Skype for Business. Linka na jeho zobrazenie v MS Teams Web app alebo v plnohodnotnom Teams bude k dispozícii pre registrovaných používateľov portálu tipy-triky.sk zhruba 15 minút (od 13:15) pred začiatkom webinára vo štvrtok 18.7.2019 o 13:30.

Do konferencie sa prihlásite cez linku nižšie

Ďalší obsah článku – linka na prístup k webináru cez MS Teams (ex Skype for Business) je pre registrovaných používateľov portálu. Zaregistrujte sa prosím alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Prihlásenie alebo Nová registrácia

Začíname po príchode účastníkov – najneskôr o 13:33

Ak ste MS Teams Web App ešte nepoužívali, tak je vhodné použiť moderný internetový prehliadač Chrome alebo MS Edge. Obidva ponúkajú možnosť pripojiť sa cez webovú aplikáciu aj cez počítačovú. Stačí kliknúť na príslušné tlačidlo – odporúčam použiť webovú ak nemáte inštalovanú a konfigurovanú plnohodnotnú počítačovú aplikáciu.

Poteší ma aj spätná väzba a námety na ďalšie webináre (články, video návody). Stačí napísať na info @ tipy-triky. sk alebo využiť kontaktný formulár.

Ďakujem a prajem príjemné sledovanie.

Podrobnosti

Dátum:
18. júla 2019
Čas:
13:30 - 14:30
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
, , , ,
Webstránka:
tipy-triky.sk

Miesto udalosti

On-line
Slovakia (Slovak Republic)
Webstránka:
tipy-triky.sk

Organizátor

Peter Belko
Webstránka:
www.belko.info