Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Spracovanie databázových údajov v Exceli

18. júla 2019 @ 10:00 - 11:00

Ikona Excel

Webinár s názvom Spracovanie databázových údajov v Exceli je určený používateľom, ktorí pracujú s rôznymi „databázovými údajmi“. Môžu to byť rôzne zoznamy pracovníkov, študentov a pod., ktoré potrebujú pripraviť na spracovanie, filtrovať, zoraďovať, pripraviť ako podklad pre hromadnú korešpondenciu alebo analyzovať podľa rôznych kritérií. Naživo prenášaný webinár bude dopoludnia vo štvrtok 18.7.2019 o 10:00 prístupný používateľom portálu tipy-triky.sk.

Spracovanie databázových údajov v Exceli – čo uvidíte

Na webinári Spracovanie databázových údajov v Exceli ukážem ako pripraviť personálne údaje na ďalšie spracovanie. Tj. rozdelenie do stĺpcov, aby každé pole malo len konkrétne údaje. Takto pripravený zoznam sa dá použiť do hromadnej korešpondencie vo Worde. Potom ukážem rôzne možnosti analýzy údajov. Koľko pracovníkov má aký akademický titul, koľko je ktorých z rôznych miest a pod. Ukážem použitie vstavaných funkcii ako aj kontingenčnej tabuľky. Výsledky zobrazím aj v grafe.

Možnosti sledovania webinára

Webinár Spracovanie databázových údajov v Exceli bude realizovaný už prostredníctvom konferencie MS Teams, ktorý je nasledovníkom Skype for Business. Linka na jeho zobrazenie v MS Teams Web app alebo v plnohodnotnom Teams bude k dispozícii pre registrovaných používateľov portálu tipy-triky.sk zhruba 15 minút (od 9:45) pred začiatkom webinára vo štvrtok 18.7.2019 o 10:00.

Do konferencie sa prihlásite cez linku nižšie

Ďalší obsah článku – linka na prístup k webináru cez MS Teams (ex Skype for Business) je pre registrovaných používateľov portálu. Zaregistrujte sa prosím alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Prihlásenie alebo Nová registrácia

Začíname po príchode účastníkov – najneskôr o 10:03

Ak ste MS Teams Web App ešte nepoužívali, tak je vhodné použiť moderný internetový prehliadač Chrome alebo MS Edge. Obidva ponúkajú možnosť pripojiť sa cez webovú aplikáciu aj cez počítačovú. Stačí kliknúť na príslušné tlačidlo – odporúčam použiť webovú ak nemáte inštalovanú a konfigurovanú plnohodnotnú počítačovú aplikáciu.

Poteší ma aj spätná väzba a námety na ďalšie webináre (články, video návody). Stačí napísať na info @ tipy-triky. sk alebo využiť kontaktný formulár.

Ďakujem a prajem príjemné sledovanie.

Podrobnosti

Dátum:
18. júla 2019
Čas:
10:00 - 11:00
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
, , ,
Webstránka:
tipy-triky.sk

Miesto udalosti

On-line
Slovakia (Slovak Republic)
Webstránka:
tipy-triky.sk

Organizátor

Peter Belko
Webstránka:
www.belko.info