Filtrovanie v Access tabuľke

  • 0

Filtrovanie v Access tabuľke

Category:Access Tags : 

Filtrovanie v Access tabuľke je jedným z nástrojov ako zobraziť len požadované údaje. Využíva sa vtedy keď nevytvárate v Access aplikáciu, ale používate ho len na analyzovanie údajov. Najčastejšie je to prepojenie / import údajov z iného informačného systému, aby ste tieto údaje mohli lepšie spracovať. Pomerne často sa využívajú aj dotazy s kritériom, ale nie vždy je to nutné. Preto v nasledujúcom texte popisujem ako filtrovanie v Access tabuľke spravíte. V krátkom videu to aj názorne predvediem.

Filtrovanie v Access tabuľke – niekoľko spôsobov

Filtrovanie v Access tabuľke môžete spraviť podobne ako v Exceli výberom možností pre každé pole (stĺpec). Využiť môžete aj filter podľa výberu a rozšírený filter.

Filter pre pole zapnete kliknutím na šípku filtra v názve poľa a vyberiete položky ktoré chcete vidieť. Využiť môžete aj textové / číselné / dátumové filtre podľa toho aký údajový typ má pole. Tam zadávate možnosti ako napr. začína na nejaké písmeno, obsahuje písmeno a pod. Takto môžete postupne filtrovať aj podľa ďalších polí.

Filtrovanie v Access tabuľke

Filter podľa výberu funguje tak, že najprv je potrebné kliknúť na konkrétnu položku v tabuľke a potom na páse s nástrojmi Domov kliknite na tlačidlo Výber a v ponuke si vyberiete akým spôsobom sa majú zobraziť údaje. Môže to byť rovná sa / nerovná sa, obsahuje / neobsahuje položku.

Filtrovanie v Access tabuľke

Tlačidlo Rozšírené umožňuje filtrovať podľa formulára. V tomto prípade sa tabuľka zobrazí prázdna, kde do jednotlivých polí vyberáte údaje na filtrovanie. Ak ste nastavili všetky polia, ktoré chcete filtrovať, tak kliknite na Rozšírené >> Použiť filter alebo zoradenie. Využiť môžete aj tlačidlo Prepnúť filter. Tento príkaz štandardne prepína medzi zobrazením všetkých záznamov a filtrovaných záznamov pomocou posledného nastaveného filtra. V kritériách môžete použiť aj zástupné znaky. Ak chcete filtrovať podľa viacerých kritérií v jednom poli, tak v dolnej časti filtra podľa formulára sa prepína na ďalšiu časť nastavení s operátom Alebo (Or).

Filtrovanie v Access tabuľke

Všetky údaje zobrazíte príkazom Rozšírené >> Vymazať všetky filtre. Filtrovanie v Access tabuľke môžete vypnúť aj jednotlivo cez tlačidlá filtra pri názvoch polí, kde vyberiete príkaz Vymazať filter.

Filtrovanie v Access tabuľke

Filtrovanie v Access tabuľke – video ukážka


Ďalší obsah článku – krátka video ukážka ako spraviť filtrovanie v Access tabuľke pomocou rôznych postupov je len pre sponzorovaný a prémiový prístup. Zaregistrujte sa prosím do prémiovej úrovne, alebo nás kontaktujte ako získať sponzorovaný prístup. Ďakujeme.

Úroveň Cena  
Registrovaný prístup Bezplatne Vybrať
Sponzorovaný prístup Bezplatne Vybrať
Prémiový prístup 9.90€ teraz.
Membership expires after 1 Mesiac.
Vybrať


Podobné články:
Výberový dotaz zobrazuje v Access údaje
Tabuľky Access na analyzovanie údajov
Access tabuľku môžete vytvoriť dvomi spôsobmi

Ďalšie postupy ako pracovať s Access popisujem v knihe Microsoft Access 2013 Podrobná uživatelská příručka.
V prípade, že  chcete školenie alebo konzultáciu, tak stačí využiť Kontakt

O autorovi

Peter Belko

Autor tohto portálu, content developer, konzultant a lektor pripravuje články, tipy a triky, video návody a webináre. Poskytuje školenia a konzultácie pre koncových používateľov vo firmách ako efektívne používať Access, Excel, PowerPoint, Outlook, Word, Visio, Project ale aj Office 365, SharePoint a ďalšie.

Pridať komentár

Vyhľadávanie na portáli

Prihlásiť sa

Partner portálu

Košík

Spätná väzba cez anketu. Ďakujeme.

Kedy Vám vyhovuje účasť na webinári (online školení)?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Spätná väzba cez ďalšiu anketu. Ďakujeme.

Pre akú aplikáciu by ste si pozreli postupy na online školení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...